نکات مشاوران

 • tips1

  تکمیل ظرفیت ارشد در اینجا آورده شده است. در این مطلب مباحثی نظیر زمان ثبت نام و شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد، نحوه ثبت نام و شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد، نکات مهم در تکمیل ظرفیت ارشد و شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد مورد بررسی قرار گرفته است.

 • tips1

  در راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402 ضمن ارائه نکاتی برای انتخاب رشته و اولویت بندی بهتر انتخاب ها، مراحل انتخاب رشته کنکور ارشد در سایت سازمان سنجش را به صورت تصویری برای شما قرار داده ایم. راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد 1402، آخرین راهنمایی است که مطالعه خواهید کرد.

 • tips1

  مفهوم کد ضریب در کنکور ارشد در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین در مورد محتوای موجود در کارنامه داوطلبان ارشد و کد ضریب مشترک اطلاعاتی ارائه می شود.

 • tips1

  رتبه اصلی در کارنامه ارشد برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مهم می باشد. در این مطلب به مفهوم رتبه اصلی در کارنامه ارشد، توضیح بخش های مختلف کارنامه کارشناسی ارشد نظیر مشخصات ثبت نامی، اطلاعات رشته امتحانی اول، اطلاعات رشته امتحانی دوم و سایر نکات ضروری پرداخته شده است

 • tips1

  دانشجویان سال آخر کارشناسی که متقاضی کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰2 هستند باید تا تاریخ ۳۱/۶/۱۴۰2 از دانشگاه خود فارغ التحصیل شوند تا بتوانند در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴۰2 ثبت نام کنند.

 • tips1

  اعتراض به نتایج کنکور ارشد برای داوطلبانی که از نتایج راضی نیستند مهم است. اعتراض به نتایج می تواند به دو دسته تقسیم شود اولی اعتراض به نتایج اولیه کنکور ارشد و دومی اعتراض به نتایج نهایی کنکور ارشد می باشد که هر کدام از آن ها دارای شرایط و ویژگی های خاص خود هستند. این اعتراض ها می توانند مربوط به اشتباه در درج اطلاعات ثبت نامی، اشتباه در محاسبه کردن درصد دروس، اشتباه در اعمال سوابق تحصیلی، اشتباه در اعمال سهمیه ها و ... باشد.

 • tips1

  ویرایش انتخاب رشته ارشد در اینجا آورده شده است. مباحثی نظیر زمان ویرایش انتخاب رشته ارشد، نحوه ویرایش انتخاب رشته ارشد، راهنمای تصویری ویرایش انتخاب رشته ارشد و نکات مهم در ویرایش انتخاب رشته ارشد در این مطلب بررسی گردیده اند.

 • tips1

  تمدید انتخاب رشته ارشد در اینجا آورده شده است. اطلاع از تمدید مهلت انتخاب رشته کارشناسی ارشد برای داوطلبان کنکور ارشد ضروری می باشد که در این مطب به نکات لازم مرتبط با انتخاب رشته ارشد نظیر مدت زمان تمدید انتخاب رشته ارشد، ویرایش انتخاب ها در تمدید انتخاب رشته ارشد، نکات مهم در تمدید انتخاب رشته ارشد و ... پرداخته می شود.

 • tips1

  زندگی چیزهایی را به آدم می دهد و چیزهایی را انسانها از زندگی دریافت می کنند. آنچه را که زندگی می دهد، می توانیم انتخاب کنیم و آنچه را که دریافت کرده ایم انتخابهای ما هستند. در این مطلب می کوشیم تا با بررسی جوانب بازار کار و علاقه در انتخاب رشته، شرایط انتخاب رشته را برای داوطلبان کنکوری ترسیم کنیم.

 • tips1

  روند کنکور چه کارشناسی و چه کارشناسی ارشد به گونه ای است که گاهی آدم بر سر دو راهی انتخاب رشته کردن یا نکردن می ماند. در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا باتوجه به اطلاعاتی که ارائه می دهیم، تصمیم بگیرید که انتخاب رشته انجام دهید یا نه. همچنین مشاوران انتخاب رشته کارشناسی یا ارشد نیز می توانند درباره انتخاب رشته به شما کمک کنند.