بدترین و بهترین آزمون آزمایشی کنکور 99 – مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش

تعداد بازدید 29383 دفعه

در این مقاله به صورت جامع آزمون های آزمایشی موسسات قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را با هم مقایسه می کنیم تا بهترین و بد ترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 را به شما معرفی کنیم. همچنین استاندارد ها و ویژگی های بهترین آزمون آزمایشی برای آمادگی بیشتر در کنکور 99 را هم به شما معرفی میکنیم.

 

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی کنکور 99 – مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش
بدترین و بهترین آزمون آزمایشی کنکور 99 – مقایسه جامع قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش

ثبت نام رایگان در پنل مشاوره و برنامه ریزی

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – قلم چی، گاج، گزینه دو یا سنجش

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 کدام است؟ در کدام آزمون آزمایشی شرکت کنم؟ قلم چی بهتره، گزینه دو یا گاج؟ این سوالات معمولا اولین سوالاتی است که وقتی داوطلبان تصمیم به شرکت در آزمون آزمایشی می کنند از خود و مشاوران موسسه 3گام می پرسند. اما واقعا بهترین آزمون آزمایشی کدام است و فهمیدن آن چه اهمیتی دارد. در سال های اخیر خوب یا بد، اهمیت آزمون سراسری از سطح فردی و فقط خود داوطلب گذشته و به سطح خانواده رسیده است. به همین خاطر استرس موفقیت در آزمون سراسری، هم داوطلبان و هم خانواده ی آن ها را تحت الشعاع قرار می دهد. در این بین یکی از عواملی که می تواند تا حدودی مسیر موفقیت در آزمون سراسری را هموار کند و به کاهش استرس داوطلبان کمک کند انتخاب درست مناسب ترین و بهترین آزمون آزمایشی است. به عنوان اولین و مهم ترین نکته در نظر داشته باشید هیچ آزمون آزمایشی ای کامل و ایده آل نیست و هیچ آزمون آزمایشی ای هم کاملا به درد نخور نیست. پس داوطلبان کنکور سراسری در کنار انتخاب درست آزمون آزمایشی، مطالبی هم باید برای استفاده بهتر از این آزمون ها در نظر بگیرند و انتظار نداشته باشند یک آزمون آزمایشی همه ی ویژگی های خوب را با هم داشته باشد. ما در این مطلب ضمن ارائه استانداردهای یک آزمون آزمایشی خوب، آزمون های آزمایشی قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را هم با این استاندارد ها مقایسه می کنیم و به آن ها نمره می دهیم تا بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 مشخص شود.

 بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – سوالات استاندارد آزمون آزمایشی

اولین نکته در استاندارد های یک آزمون آزمایشی طراحی سوالات استاندارد آن آزمون است که باعث می شود یک آزمون آزمایشی بهترین و آزمون آزمایشی دیگر بدترین آزمون لقب بگیرد. طراحی استاندارد سوالات آزمون آزمایشی به این دلیل به عنوان اولین پارامتر بررسی می شود که اولین نیاز هر داوطلب از شرکت در یک آزمون آزمایشی قرار گرفتن در شرایط کنکور سراسری و سنجیدن سطح خود در آن آزمون است. پس تا وقتی که همه یا بخشی از سوالات استاندارد لازم را نداشته باشند اصلا برای داوطلبان کنکور مناسب نیستند. به عنوان مثال برای اینکه سوالات یک آزمون آزمایشی استاندارد باشد، باید چند نکته مد نظر قرار بگیرد:

طراح حرفه ای سوالات در دروس مختلف: مسلما طراح، اهمیت ویژه ای در استاندارد بودن سوالات یک آزمون آزمایشی دارد. هرچه طراح تسلط بیشتری به درس مربوطه و توانایی پیش بینی از انواع سوالات کنکور داشته باشد و در آزمون های آزمایشی دانش خود را پیاده سازی کند باعث می شود داوطلبان آشنایی بهتری با انواع سوالات کسب کند و نسبت به آنها آمادگی بیشتری داشته باشد.

رعایت توزیع مناسب سوالات ساده، متوسط و سخت: یکی از مهم ترین عواملی که در طراحی سوالات  استاندارد در نظر گرفته شود رعایت توزیع مناسب سوالات است. حتی در آزمون سراسری هم سوالات خیلی سخت وجود دارد هم سوالات خیلی ساده و ممکن است حتی تمامی سوالات یک درس ساده یا سخت باشند. اما در یک آزمون آزمایشی نباید به این بهانه، سوالات غیر استاندارد طرح شود.

تطبیق حداکثری با کنکور سراسری: تطبیق با سوالات کنکور سراسری یکی از پارامتر هایی است که اکثر موسسات ادعا می کنند در آزمون های آزمایشی خود بیشترین حد آن رعایت شده است. اما این تبلیغات را جز با مقایسه دقیق نباید جدی گرفت. مثلا اینکه در سوالات درس ادبیات کنکور سراسری از قرابت معنایی سوال طرح شود موضوع عجیب و دور از انتظاری نیست که یک موسسه اشاره کند در آزمون های آزمایشی خود این تطبیق را داشته است! مهم این است که در مفاهیمی که سوال پرسیده شده است هماهنگی وجود داشته باشد که البته مخصوصا برای دروس عمومی کار بسیار سختی است. یا برای مثال در درس ریاضی طرح سوال از دامنه تابع یک امر معمول است و مهم این است در نکته  و روش حلی که سوال دارد در آزمون آزمایشی سوال طرح شده باشد که البته در بیش از ده آزمون آزمایشی که یک موسسه در طول سال برگزار می کند این هم کار سختی نیست و اگر سوال ها این ویژگی را نداشته باشد جای تاسف دارد.

پرهیز از طرح سوالات اشتباه: سوالات و پاسخنامه اشتباه به این عنوان که در کنکور هم ممکن است پیش بیاید به هیچ وجه قابل قبول نیست و داوطلبان این حق را دارند خود را با سوالات کاملا صحیح و استاندارد بسنجند.

پرهیز از طرح سوالات تکراری: هرچند که در سال های اخیر به ندرت دیده می شود اما گاهی پیش می آمد که بعضا همه یا بخشی از سوالات یک آزمون آزمایشی در یک درس خاص از سال های قبل عینا کپی می شد.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار سوالات استاندارد در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: از نظر استاندارد طراحی سوالات، آزمون های آزمایشی قلم چی همواره بین داوطلبان معروف به این است که سوالاتی بالاتر از سطح سوالات کنکور سراسری دارد. همانطور که اشاره شد سوالات همیشه سخت یا همیشه آسان آزمون آزمایشی را از شرایط استاندارد خارج می کند. همچنین این نوع طرح سوال ممکن است از بعضی جهات مزایای داشته باشد اما قطعا آسیب های بیشتری دارد مثلا ممکن است داوطلب حتی در صورت مواجهه با سوال آسان در کنکور سراسری نسبت به پاسخ دادن سوال مردد باشد.

آزمون آزمایشی گاج: از نظر قدمت آزمون های آزمایشی گاج جدید تر از آزمون های آزمایشی موسسات دیگر مثل گزینه دو است. هرچند در این مدت پیشرفت خوبی از نظر سطح سوالات داشته اما همچنان در بعضی از دروس جای کار دارد و می تواند خود را به استاندارد ها نزدیک تر کند.

آزمون آزمایشی گزینه دو: می توان گفت استاندارد ترین سوالات را در مجموع آزمون های آزمایشی گزینه دو دارا هستند و به واسطه سال ها تجربه در این حوزه توانسته اند، به سبک سوالات استاندارد و شبیه تر به کنکور سراسری برسند.

آزمون آزمایشی سنجش: آزمون های آزمایشی سنجش را برای بررسی باید به دو بخش آزمون های جامع و آزمون های غیر جامع دسته بندی کرد. در آزمون های آزمایشی غیر جامع کیفیت سطح سوالات سنجش را می توان متوسط ارزیابی کرد. اما در 4 آزمون آزمایشی جامع سنجش که نزدیک به کنکور برگزار می شود کیفیت سطح سوالات به خصوص در درس های عمومی بسیار بهتر می شود و نزدیک به استاندارد می شود. اما در مجموع می توان سطح سوالات را متوسط رو به بالا ارزیابی کرد.

نام آزمون آزمایشی

 کیفیت و سطح سوالات(نمره از 10)

آزمون آزمایشی قلم چی

7.5

آزمون آزمایشی گاج

7

آزمون آزمایشی گزینه دو

8

آزمون آزمایشی سنجش  در طول سال

6.5

4 مرحله آزمون آزمایشی جامع سنجش

8.5

 

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – محاسبه تراز و نمره کل آزمون آزمایشی

نحوه محاسبه تراز و نمره کل در کنکور سراسری، فرمول ها و شرایط پیچیده ای دارد و یک موضوع محرمانه است و هیچ گاه توسط سازمان سنجش اعلام رسمی نشده است. اما تا حدودی می توان الگوریتم و نحوه محاسبه تراز و نمره کل را حدس زد و از آن برای تخمین بهتر شرایط داوطلبان استفاده کرد. در محاسبه تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی هم برای این که به تراز کنکور سراسری نزدیک باشد باید فرمول های مناسبی را به کار برد که تراز و نمره کل  نهایی اعلام شده به داوطلب واقعی تر باشد.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار محاسبه تراز و نمره کل در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی قلم چی از 10هزار محاسبه می شود ولی عملا قوی ترین دانش آموزان نمره ای در حدود 8500 می توانند کسب کنند. توجه داشته باشید از آنجایی که نمره کل در آزمون سراسری از دوازده هزار محاسبه میشود، ممکن است تفاوت هایی بین فرمول قلم چی و سازمان سنجش باشد.

آزمون آزمایشی گاج: تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی گاج، از 10هزار محاسبه میشود و با آزمون  سراسری متفاوت است.

آزمون آزمایشی گزینه دو: از نظر فرمول محاسبه نمره کل و تراز  آزمون های آزمایشی گزینه دو نزدیک ترین فرمول را به کنکور سراسری دارد و نمره کل را از 12هزار محاسبه می کند.

آزمون آزمایشی سنجش: به نظر می رسد تراز و نمره کل در آزمون های آزمایشی سنجش کاملا منطبق با آزمون سراسری محاسبه شود.

نام آزمون آزمایشی

محاسبه تراز و نمره کل در آزمون آزمایشی

آزمون آزمایشی قلم چی

8

آزمون آزمایشی گاج

8

آزمون آزمایشی گزینه دو

10

آزمون آزمایشی سنجش 

10

 

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – جامعه آماری آزمون آزمایشی

جامعه آماری یکی دیگر از عوامل مهم تعیین کننده  بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 می باشد. قطعا هرچه جامعه آماری یک آزمون آزمایشی بالاتر باشد ملاک بهتری برای سنجش سطح علمی و تراز داوطلب خواهد بود. همانطور که خودتان بهتر می دانید همه موسسات در تبلیغات خود ادعا می کنند بهترین، قوی ترین و بیشترین جامعه آماری را دارند. اما قطعا نباید به تبلیغات بسنده کنید در نظر داشته باشید مجموع جامعه آماری  همه این آزمون های آزمایشی شاید به پنجاه درصد کل داوطلبان کنکور هم نرسد. در نظر داشته باشید هرچه جامعه آماری آزمون آزمایشی بالاتر باشد باعث می شود توزیع جمعیت از همه سطح داوطلبان بیشتر باشد و رتبه نسبی شما واقی تر می شود. بدیهی است که برای مثال داوطلبی با سطح متوسط در آزمونی شرکت کند که اکثر شرکت کنندگان آن سطح قوی داشته باشند هیچ گاه جایگاه نسبی متناسب با خود را در آزمون نخواهد داشت.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار جامعه آماری در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: به دلیل پیشینه بیشتر آزمون ها ی آزمایشی قلم چی و همچنین شرایطی مانند بورسیه های دانش آموزی جامعه آماری آزمون آزمایشی این موسسه  نسبت به سایر آزمون های آزمایشی از افراد بیشتری تشکیل شده است که از بزرگترین مزایای آزمون های آزمایشی قلم چی می باشد.

آزمون آزمایشی گاج: آزمون های آزمایشی گاج با وجود شناخت بیشتر داوطلبان در سال های اخیر به واسطه حضور گسترده در تبلیغات و همچنین انتشار کتاب های متنوع هنوز به حد ایده آل نرسیده است اما با توجه به حضور دیگر موسسات توانسته تا حدودی جامعه آماری خوبی کسب کند.

آزمون آزمایشی گزینه دو: آزمون های آزمایشی گزینه دو از نظر جامعه آماری به طور میانگین معمولا بعد از آزمون های قلم چی در رده دوم قرار دارند. که در کنار کیفیت در دیگر بخش ها مزیت خوبی برای آزمون های آزمایشی آن محسوب می شود.

آزمون آزمایشی سنجش: آزمون های آزمایشی سنجش را باز هم باید به دو قسمت تقسیم کنیم. در هفت مرحله آزمون غیر جامع این آزمون ها اصلا وضعیت مناسبی از نظر جامعه آماری ندارند.  اما در 4 آزمون آزمایشی جامع  به خصوص آخرین آزمون تقریبا کامل ترین جامعه آماری را دارد.

نام آزمون آزمایشی

جامعه آماری آزمون آزمایشی(نمره از 10)

آزمون آزمایشی قلم چی

10

آزمون آزمایشی گاج

7

آزمون آزمایشی گزینه دو

8

آزمون آزمایشی سنجش  در طول سال

6

4 مرحله آزمون آزمایشی جامع سنجش

9.5

 

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – برنامه آزمون آزمایشی

برنامه آزمون آزمایشی، از چند جهت اهمیت دارد و داوطلبان باید به آن توجه کنند. از جمله معیارهایی که در برنامه یک آزمون آزمایشی می تواند تعیین کننده باشد و آزمون آزمایشی خوب و بد را ازهم جدا کند می توان به معیارهای زیر اشاره کرد.

برنامه خیلی کلی نباشد و از جزئیات کافی برخوردار باشد.

بر اساس سرفصل های کتاب درسی طراحی شده باشد.

حجم منطقی دروس در یک آزمون آزمایشی

فاصله زمانی مناسب بین دو آزمون آزمایشی

زمان بندی منطقی برای پوشش و دوره مطالب پایه و دوازدهم

داوطلبان باید توجه داشته باشند برنامه آزمون آزمایشی مخصوصا برای داوطلبانی که مطالعات خود را از قبل با برنامه آزمون آزمایشی هماهنگ نکرده باشند  مناسب داشتن مطالعه منظم و مدون نیست. در نظر داشته باشید که برنامه ای که توسط موسسات مختلف برای آزمون آزمایشی ارائه می شود نه سطح شما نه زمان شما برای مطالعه  و نه دیگر شرایط شما را در نظر نگرفته اند. بنابراین شما اگر بخواهید با اصرار و اجبار به این برنامه خود را برسانید و با اصول برنامه ریزی درسی آشنا نباشید ممکن است در بلند مدت به روحیه شما لطمه وارد شود و نتیجه کنکور شما تحت تاثیر قرار بگیرد.برای داشتن یک برنامه ریزی خوب متناسب با آزمون آزمایشی  وشرایط شما می توانید از لینک زیر به صورت رایگان ثبت نام کنید.

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار برنامه آزمون در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: آزمون های آزمایشی قلم چی از نظر دوره و پوشش مناسب همه درس ها و پایه ها برنامه تقریبا کامل و خوبی دارد اما از آنجایی که این آزمون ها با فواصل زمانی دو هفته انجام می شود ممکن است خیلی از داوطلبان نتوانند خود را به برنامه آزمون برسانند. که معمولا هم این شرایط برای خیلی از داوطلبان پیش می آید و باعث استرس خیلی از داوطلبان میشود. شاید بزرگترین نقطه ضعف برنامه آزمون های آزمایشی قلم چی همین باشد.

آزمون آزمایشی گاج: آزمون های آزمایشی گاج از نظر برنامه وضعیت نسبتا خوبی دارند و تقریبا به سبک آزمون های آزمایشی قلم چی می باشد و نقاط قوت ضعف این آزمون هم مانند قلم چی است.

آزمون آزمایشی گزینه دو: بدون شک بزرگترین ضعف و پاشنه آشیل آزمون های آزمایشی گزینه دو برنامه آزمون متوسط آن است. با این که از طرفی آزمون های آزمایشی گزینه دو هر سه هفته یکبار برگزار می شود، و زمان مناسبی برای داوطلبان است که بتوانند به تسلط کافی در دروس مختلف برسند اما عدم برنامه ریزی متناسب برای دروس پایه و دوازدهم، عدم برنامه مناسب برای جمع بندی و همچنین حجم تقریبا زیاد هر آزمون در فواصل معین باعث می شود که آزمون های آزمایشی گزینه دو در کل نمره خوبی در این بخش کسب نکند

آزمون آزمایشی سنجش: از نظر برنامه مناسب و فاصله زمانی منظم آزمون های سنجش اصلا قابل رقابت با سایر آزمون های آزمایشی نیستند. فواصل زیاد بین دو آزمون یکی از نقاط ضعف دیگر آزمون های آزمایشی سنجش است.

نام آزمون آزمایشی

برنامه آزمون آزمایشی (نمره از 10)

آزمون آزمایشی قلم چی

7.5

آزمون آزمایشی گاج

7

آزمون آزمایشی گزینه دو

6.5

آزمون آزمایشی سنجش 

5

 

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – کارنامه و پاسخ نامه تشریحی آزمون آزمایشی

ارائه کارنامه کامل در سریع ترین زمان و پاسخ نامه کاملا تشریحی، یکی از اولیه ترین امکاناتی است که یک آزمون آزمایشی باید در اختیار داوطلبان قرار بدهد و با پیشرفت های تکنولوژی امروزی داشتن کارنامه کامل و پاسخ نامه تشریحی دیگر یک مزیت بزرگ حساب نمی شود. ارائه سریع کارنامه و داشتن پاسخ نامه برای داوطلبان کنکور از این بابت مهم است که با داشتن این دو می توانند نسبت به تحلیل آزمون آزمایشی خود اقدام کنند. بدون شک تحلیل آزمون مهم ترین کاری است که یک داوطلب وظیفه دارد فارغ از خوب یا بد بودن آزمون انجام دهد تا بتواند نقاط قوت و ضعف خود را بشناسد و نسبت به پوشاندن نقاط ضعف   و استفاده بهینه از نقاط قوت خود اقدام کند.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار کارنامه و پاسخ نامه تشریحی در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: از نظر کارنامه، قلم چی چند کارنامه متنوع را  در آزمون آزمایشی در پنل کاربری شما روی سایت قرار می دهد که کار تحلیل را برای شما آسان تر می کند. برای مثال می توانید سوالاتی که اشتباه پاسخ داده اید را در هر درس ببینید. پاسخ نامه و کارنامه هم تقریبا پنج ساعت بعد از آزمون روی سایت قرار می گیرد که زمان قابل قبولی است. پاسخ نامه تشریحی نسبتا خوب و کاملی هم در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

آزمون آزمایشی گاج: آزمون های آزمایشی گاج علاوه بر ارائه کارنامه در هر مرحله، در هر نیمسال یک کارنامه برای کل عملکرد آن نیمسال به داوطلبان ارائه می دهد گاج نسبت به سایر آزمون های آزمایشی از تنوع کمتری در کارنامه ها برخوردار است.

آزمون آزمایشی گزینه دو: گزینه دو هم کارنامه های متنوعی در اختیار داوطلبان قرار می دهد که از جمله آن ها می توان به کارنامه تحلیل آزمون،کارنامه تعیین سطح تحصیلی، کارنامه مشاوره ای آموزشی، کارنامه رشته های قبولی، کارنامه روند تحصیلی و ... اشاره کرد که در مجموع عملکرد آن قابل قبول است.

آزمون آزمایشی سنجش: کارنامه آزمون های سنجش از بقیه کارنامه ها با تاخیر بیشتری در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

نام آزمون آزمایشی

کارنامه و پاسخ تشریحی آزمون آزمایشی(نمره از 10)

آزمون آزمایشی قلم چی

8

آزمون آزمایشی گاج

7

آزمون آزمایشی گزینه دو

8

آزمون آزمایشی سنجش 

6

 

 

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – هزینه و قیمت آزمون آزمایشی

هزینه و قیمت آزمون آزمایشی شاید در تعیین بدترین و بهترین آزمون، از نظر کیفی تاثیر چندانی نداشته باشد. اما طبیعتا در وضعیت اقتصادی امروز یک مولفه مهم در انتخاب آزمون آزمایشی برای داوطلبان و خانواده ها می باشد. البته در نظر داشته باشید همانطور که آزمون گران به معنای داشتن کیفیت بالاتر نیست آزمون آزمایشی خیلی ارزان ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد. پیشنهاد میکنیم برای انتخاب آزمون مناسب هزینه نسبت به کیفیت آزمون را بررسی کنید.

بررسی آزمون های آزمایشی  قلم چی، گاج، گزینه دو و سنجش را از نظر معیار هزینه و قیمت در زیر مشاهده می کنید.

آزمون آزمایشی قلم چی: هزینه و قیمت آزمون آزمایشی قلم چی مقدار ثابتی ندارد و در استان ها و شهرهای مختلف، متفاوت است.

اما در کل به نسبت بقیه آزمون های آزمایشی قیمت بالاتری دارد. و در این شرایط اقتصادی ممکن است برای خیلی از خانواده ها این هزینه ها قابل پرداخت نباشد. البته داوطلبان دارای معدل بالای 18 که مشکل مالی داشته باشند در قلم چی بورس می شوند.

آزمون آزمایشی گاج: آزمون های آزمایشی گاج معمولا نه به اندازه ی قلم چی گران هستند نه به اندازه گزینه دو قیمت مناسبی دارند البته معمولا از نظر قیمت به آزمون گزینه دو نزدیک تر هستند. بررسی های ما نشان میدهد که هزینه و قیمت  آزمون های آزمایشی گاج در حدود یک میلیون می باشد.

آزمون آزمایشی گزینه دو: هزینه و قیمت آزمون های آزمایشی گزینه دو برای داوطلبان کنکور 99  در هر آزمون مبلغ 53 هزار تومان می باشد که با توجه به اینکه در کل گزینه 2، پانزده مرحله آزمون آزمایشی بررسی می کند هزینه این 15 آزمون مبلغ 795 هزار تومان خواهد شد. شرکت در آزمون های آنلاین آزمایشی گزینه دو رایگان می باشد. در صورت داشتن برنامه مطالعاتی مناسب قیمت آزمون های گزینه دو بسیار به صرفه است.

آزمون آزمایشی سنجش: معمولا آزمون های آزمایشی سنجش پایین ترین قیمت را در بین آزمون های آزمایشی دارند و با توجه به تحلیل های قبلی قیمت آن برای شرکت در 4 آزمون آزمایشی آخر مناسب است و صرفه بالایی به نسبت هزینه دارد. از طرفی اگر در روزهای پایانی و نزدیک به کنکور داوطلب با استرس مواجه نباشد و وقت کافی داشته باشد می تواند در صورت عدم تداخل برنامه این آزمون با آزمون آزمایشی اصلی خود، در 4 مرحله پایانی آزمون سنجش هم ثبت نام کند. هزینه ثبت نام در هر مرحله آزمون آزمایشی جامع سنجش مبلغ چهل و هشت هزار و پانصد و برای آزمون های آزمایشی مرحله ای مبلغ سی و هفت هزار و پانصد تومان می باشد. که با احتساب 6 مرحله آزمون در طول سال و 4 مرحله جامع در مجموع هزینه ثبت نام با احتساب تخفیف 419 هزار تومان می شود.

نام آزمون آزمایشی

قیمت و هزینه آزمون آزمایشی(نمره از 10) 

آزمون آزمایشی قلم چی

6

آزمون آزمایشی گاج

7

آزمون آزمایشی گزینه دو

8

4 آزمون آزمایشی جامع سنجش 

9

 

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – شرکت همزمان در دو آزمون آزمایشی

برای پیدا کردن بدترین و بهترین آزمون آزمایشی اشتباه ترین راه این است که بخواهید به صورت همزمان در دو یا چند آزمون آزمایشی شرکت کنید. این کار علاوه بر اینکه تمرکز شما را از بین می برد هیچ مزیتی هم برای شما نخواهد داشت سعی کنید بجای شرکت در دو یا چند آزمون آزمایشی به صورت همزمان با تحقیقات کامل یک آزمون آزمایشی مناسب را انتخاب کنید و مطالعات و برنامه خود را مطابق با آن تنظیم کنید. در نظر داشته باشید با وقت گذاشتن روی تحلیل آزمون نتیجه  به مراتب بهتری در انتظار شما خواهد بود.

بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 – جمع بندی

در نظر داشته باشید بدترین و بهترین آزمون آزمایشی برای کنکور 99 می تواند کاملا نسبی باشد و شاید در شرایط مختلف برای داوطلبان متفاوت باشد مثلا ممکن است برای داوطلبی در یک شهر کوچک همه این موسسات و آزمون های آزمایشی وجود نداشته باشند و داوطلب دست بازی در انتخاب نداشته باشد اما توجه کنید که مهم تر از کیفیت آزمون نحوه برخورد داوطلب با آزمون آزمایشی است. شما حتی با شرکت در بهترین آزمون های آزمایشی ولی بدون تحلیل آن عملا بخش عمده ای از استفاده ای که باید از یک آزمون ببرید را از دست می دهید. از طرفی حتی ممکن است در ضعیف ترین آزمون ها هم نکاتی نهفته باشد که شما نسبت به آن بی اطلاع بوده باشید و یا اینکه از کمترین فایده آزمون یعنی تمرین مدیریت زمان می توانید استفاده کنید. میانگین نمرات آزمون های آزمایشی از جداول بالا را در جدول پایین می بینید. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آزمون های آزمایشی و دریافت  یک جلسه مشاوره رایگان برای کنکور 99 از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

ثبت نام در پنل مشاوره و برنامه ریزی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
 • تصویر فرد

  alirb.s‏ - 99/1/8

  دوستان بین قلم چی و گزینه ۲ باید بگم قلم چی ازمونی برای تحلیل کردنه از لحظات رقابتی جو داغون کننده ای داره ولی گزینه ۲ قابلیت های ازمونی خیلی جذابی داره به نظر من در ازمون گزینه ۲ شرکت کنید ولی برای تمرین از تست های ازمون های قلم چی گذشته استفاده کنید به جای این کتاب تست ها دوستان مولفین این کتاب تست ها هر چه سوال گیرشون میاد رو میریزن تو کتابشون ولی سولات ازمون ها گزینش شده کلی روش فکر شده(هر درسش رو چند نفر طرح میکنند -فکر های مختلف توشه دقیقا مثل کنکور) به علاوه رایگان هم هست دوستان باور کنید موفقیت در کنکور به زیاد تست زدن نیست شما همین تست های همین ازمون ها را کامل یاد بگیرد و بتوانی در هر حالی حل کنید در کنکور موفق میشوید

 • تصویر فرد

  Shadow‏ - 98/12/23

  گاج خیلی بهتر از بقیه جاهاست قلم چی که فقط جامعه اماری داره
  سوالاشم که میفروشه
  گزینه دو اغلب سوالاتش غلطه
  مخصوصا فلسفه اش
  از همه بهتر گاج هست

 • تصویر فرد

  غزل‏ - 98/12/23

  سلام وقت بخیر من میتونم واسه گزینه دو تک ازمون ثبت نام کنم مثلا ازمون۲۲ فروردین فقط؟؟؟؟حتما جواب بدین ممنون

 • تصویر فرد

  Mahi‏ - 98/12/8

  سلام خسته نباشید
  من میخوام موسسه ثبت نام کنم اما نمیدونم سنجش؟گزینه دو؟
  میگن سطح سوالات این دو خیلی شبیه کنکوره درسته؟

 • تصویر فرد

  رحیم‏ - 98/12/6


  لطفن به اشتراک بگذارید

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/11/30

  سلام بنده گزینه ۲ میرم. امسال یازدهم تجربی هستم و پارسالم شرکت کردم. درسته جامعه اماریش نسبت به قلمچی کمتر و ازموناش ۳ هفته یکباره اما واقعا سوالات مناسبی داره و ادم ناامید نمیشه. هم امسال هم سال قبل. قیمتشم مناسبه برای ۱۰ ازمون امسال نزدیک ۴۵۰ یا ۶۰ تومن دادم. به نظرم قلمچی فقط اسم در کرده

 • تصویر فرد

  گیسو‏ - 98/11/29

  دوستان گاج بهتره یا گزینه دو ؟بین اینها موندم برای دوازدهم...

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/11/28

  سوالات عمومی گزینه 2 بهترینه ولی گاج در کل بهتره ولی جامعه اماری گزینه2بالاتره اگ میرین گاج باید ب تراز توجه کنید پیشرفت کنید ولی البته گزینه 2 رتبه رو حدودی اعلام میکنه

  سمت قلمچی نرید ک کاملا ازموناش فیکه و فقط پولتونو ریختین جوب اب امار شرکت کننده هاشم تا حدودی فیکه و زیاد تر اعلام میکنن خاستید یه ازمون امتحان کنید فقط ی سوال ادبیات بزنید ببینید رتبتون چن میاد از 17000نفر میاد رتبه13000هرکی سوالاشو خواست 5شنبه قبل ازمون خود حاضرم واسش بفرستم حل کنه بره 100بزنه چون ازموناش بصورت خیلی مسخره ای دست همس حالا یا خریدن با قیمت حدود 5000تومن یا مث من رایگان دان میکنن خلاصه بین گاج و گزینه 2 انتخاب کنید و در کنار اینا ازمون ماز رو داشته باشید ک انلاینه وامادگیتونو حفظ کنین

 • تصویر فرد

  دنا‏ - 98/11/25

  سلام من دوازدهم تجربی ام و با گاج درس میخونم خیلی هم عالیه بهتون پیشنهاد میکنم برید گاج دختر داییم قلمچیه که خیلی پشیمونه
  گاهی اینقدر سختن که نگو گاهی خیلی ساده ان

 • تصویر فرد

  فاطمه امان آبادی‏ - 98/11/21

  من پارسال سنجش رفتم اصلا خوب نیس نرین
  تا الان آزمون نمیرفتم قلمچی برم الان خوبه؟
  کسی میتونه کمکم کنه تجربی ام

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 98/11/18

  گاج همیشه بهترینه بخدا من خودم دهم تجربی هستم و خیلی راضی هستم

 • تصویر فرد

  حامد‏ - 98/11/18

  پس یعنی شبیه ترین و استاندارد ترین سوالات رو گزینه ۲ داره؟ (بره رشته تجربی)

 • تصویر فرد

  سمانه‏ - 98/11/16

  سلام...خیلی ممنون از مقاله خوبتون... من گزینه دو شرکت میکنم و پشت کنکوری نظام جدیدم... انصافا سوالات و نحوه محاسبه ترازش دید بهتری رو نسبت به کنکور به دانش آموز میده، به نظرم تنها مزیت قلم چی جامعه آماری اون هست که اونم خود دانش آموزا باعثش شدن، اگه فرضا همون تعداد نفر که فقط واسه جامعه آماری رفتن کانون ،بیان گزینه دو ، بهترین و جامع ترین آزمون واسه کنکور میشه، واقعا میگم سوالاتش عالیه، غیر اصولی هم طرح نمیکنن...باسپاس

 • تصویر فرد

  Mahshid ‏ - 98/11/13

  ینی بین قلم چی و گزینه دو یکیو انتخاب کنیم؟ پس گاج و سنجش چی؟!

 • تصویر فرد

  .....‏ - 98/11/12

  من ازمون قلم چی میدم.حس خوبی نسبت بهش ندارم.از درس های مدرسم عقب افتادم.برنامه فشرده ای داره و هر دو هفته یه بار یه ازمون خیلی مشکله همش باید درحال خوندن برای ازمون باشی احساس میکنم افسرده شدم

 • تصویر فرد

  متین‏ - 98/11/11

  قلمچی خیلی خوبه من پنج ساله دارم شرکت میکنم درسته بعضیا میگن سخته افسرده و... ولی چون سطح سوالاش در بعضی موارد حتی از کنکور هم بالاتره پیشنهاد من قلمچی هستش

 • تصویر فرد

  reza‏ - 98/11/11

  قلم چى خوبه سطح سوالات بالاست برنامش خوبه كارنامه هاي متفاوت داره

 • تصویر فرد

  حامد دشتبانی‏ - 98/11/10

  من گزینه دو رو انتخاب کردم. یازدهم تجربی ام. اما سوالاتش بسیار ساده هستن. اینا چجوری مطابقت ۸۰ درصدی با کنکور دارن؟ آخه گزینه دو که انقدر همه میگن خیلی سوالاش شبیه کنکوره پس چرا انقدر سوالاس آسونه. واقعا میگم آسونه. اینا چ سیاستی دارن. انقدر آسونه که حتی اوناییکه قلمچی میرن مسخره میکنن سوالاتش رو اما همه جا گفتن سوالاتش شبیه کنکوره. توی مطابقتی هم که زدن رفتم دیدم بعضی سوالا واقعا شبیه نبودن اما اونا زده بودن جزو سوالات مطابقت. میشه توضیح بدین؟؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمدرضا‏ - 98/11/4

  من تا همین ازمون قبلی قلمچی میدادم نظرم عوض شد میخوام این چند ماهو گزینه دو بدم نمیدونم کارم درسته یانه؟؟
  واسه ادمایی که یکی دوسالیه مزه درس خوندن چشیدن بنظرم قلمچی گزینه خوبی نیست. بدی قلم چی اینه خیلی اصولیه اینقد که از اونور بوم افتاده. قلم چی واسه اوناییه که چندین ساله با درس خوندن خو گرفتن. اگه سطحت متوسط باشه زیاد تو قلمچی ترازت بالا پایین میشه برا من اونقد زیاد بود که نزدیک به دو ماه از کتاب حالم بهم میخورد نمیخام بگم همش بخاطر قلمچیه اما کاظم قلمچی دیگه شورشو دراورده

 • تصویر فرد

  ممم‏ - 98/11/4

   قلمچی امتیازش باید 10 باشه

 • تصویر فرد

  مهدی محمدیان‏ - 98/10/27

  گذینه دو از قلمچی بهتره هم تو قیمت و هم تو استاندارد بودن سوالات
  هر کی میره قلمچی یا افسرده میشه یا از درس های مدرسه عقب میفته

 • تصویر فرد

  esn‏ - 98/10/15

  سلام من قلمچی شرکت میکنم
  از همین جا میگم هرکی بره اول دیوونه میشه بعد افسرده گزینه 2 خیلی استاندارد تره

 • تصویر فرد

  امیر‏ - 98/10/3

  به نظرم ازمون کانون مزخرف ترین آزمون هستش من گاج میرم از گاج هم تعریف نمی کنم ولی از کانون بهتره حالا نميدونم شماچرا به کانون امتیاز بالا دادید هرکس میر کانون افسرده میشه

 • تصویر فرد

  یلی‏ - 98/9/24

  سلام من گزینه دو شرکت میکنم ....سوالات خیلی خوبه ...سخت متوسط و آسون...فقط میگم شما مطمئن هستین که شباهت به کنکور زیاده؟؟؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/24

  سلام خدمت شما 
  در مقایسه آزمون های آزمایشی برای کنکور 99 با هم سعی کردیم با دقت بالا همه جوانب رو در نظر بگیریم و مطالبی که می خونید به روز و با اخرین اطلاعات هست 

 • تصویر فرد

  ستاره ‏ - 98/9/6

  سلام دوستان من ازمون گاج ثبت نام کردم راستش بین قلمچی و گاج مونده بودم
  نمیدونم کار درستی کردم یا نه انتخابم درست بوده یا نه
  به نظر شما انتخابم مناسب بوده؟

 • تصویر فرد

  محمد مقدم درخشان‏ - 98/9/7

  سلام خدمت شما
  قبل انتخاب آزمون آزمایشی می تونستید از یک جلسه مشاوره رایگان استفاده کنید و با مشاور تخصصی خودتون بهترین آزمون آزمایشی که متناسب با شرایط شما باشه رو انتخاب کنید. در کل الان که آزمون آزمایشی خودتونو انتخاب کردین دیگه بین گزینه های قلمچی و گاج و گزینه دو خیلی مردد نباشید و سعی کنید از همون آزمون بهترین استفاده رو بکنید که تو این امر می تونید روی کمک مشاوران تخصصی 3گام هم حساب کنید
  ثبت نام در پنل و استفاده از یک جلسه مشاوره رایگان 

 • تصویر فرد

  mbna‏ - 98/9/3

  ممنون از اطلاعاتتون من تویه آزمون هایه گزینه دو ثبت نام کردم و به جز نکته ای که اشاره کردین یعنی برنامه مطالعاتی کمی سنگین در کل بنظرم آزمون خوب و مناسبیه

 • تصویر فرد

  ایوب مرادی‏ - 98/8/23

  قلم چی اصلا به درد نخوره فقط گاج کارش عالیه ممنون

 • تصویر فرد

  سپهر ‏ - 98/8/7

  سلام خوب بود ولی جامعه اماری قلم چی و گاج برابر هست و سطح سوالات
  گاج هم بالاتره اینو همه میدونن

 • تصویر فرد

  ايدا‏ - 98/8/3

  جامعه اماري گاج اونقدرا هم كه ميگن بد نيست تقريبا تفاوت زيادي با قلم چي نداره و برنامش منطقي تر از قلم چيه قلم چي خيلي سريع ميره جلو سطح سوالات خيلي با كيفيت تره قلم چي خيلي چرت و اعصاب خرد كن داره

 • تصویر فرد

  کنکوری‏ - 98/7/28

  واقعا ممنون بالاخره یکی درست اینارو مقایسه کرد خدا خیرتون بده

 • تصویر فرد

  علی‏ - 98/7/21

  جدیدا قلم چی اصلا بورسیه نمیکنه هیچ دانش اموزی رو.

 • تصویر فرد

  هیوا‏ - 98/7/13

  عالی ترین مقایسه ای بود که دریافت کردم احساس مسولیت كردم نظر بدم اصلا . و یه نکته ای اینکه قلم چی تو آزمون های اولش یعنی مهر تا ابان تو دروس پایه اش خیلی سریع پیش می‌ره و آدم میمونه توش ! و برنامه گزینه دو برای یه پشت کنکوری عالیه !!

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد