سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان عملکرد این دانشگاه را در حوزه‌های مختلف درمان،غذا و دارو، تحقیقات و دانشجویی اعلام کرد و گفت: با وجود تنگناها و مشکلات مالی، این دانشگاه توانست رتبه‌ سوم کشوری را در زمینه‌ تکریم ارباب رجوع کسب کند.

به گزارش سرویس خبری 3گام، دکتر علی دل‌پیشه با بازدید از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در ایلام، اظهار کرد: اخیراً چند عملکرد شاخص و قابل توجه برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب در دانشگاه انجام گرفته است که از جمله آن می‌توان به جذب و بکار گیری نیروهای فوق تخصص خون و سرطان اطفال و بالغین اشاره کرد که با راه‌اندازی این تخصص‌ها در بیمارستان طالقانی از سفرهای پزشکی مردم به استان‌های دیگر جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به همکاری خوب دانشگاه با بخش خصوصی در سال جاری به افتتاح مرکز پزشکی هسته‌ای و افتتاح مرکز ام.آر.آی دوم استان اشاره کرد و گفت: با توجه به ناپایداری مرکز ام.آر.آی اولیه استان که وابسته به گاز هلیوم بود و مشکلات خاص خودش را داشت، دومین مرکز هم‌اکنون در مسیر خدمتگزاری به مردم قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افتتاح کلینیک دندانپزشکی در استان برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی را موفقیت دیگر استان در عرصه درمان عنوان و تصریح کرد:این کلینیک با همکاری بیش از ۱۴ نفر از متخصصین دندانپزشکی در استان و با تعرفه نیمه‌دولتی انجام وظیفه خواهد کرد و مجموعه‌ای از همه تخصص‌های دندانپزشکی در این رابطه جذب شده‌اند. همچنین کلینیک دندانپزشکی عمومی هم در محل سابق اورژانس بیمارستان امام با فاصله ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر از همدیگر راه‌اندازی شده است و در نتیجه این اقدامات مردم ساکن در مرکز استان می‌توانند از خدمات ۱۲ نفر دندانپزشک عمومی و ۱۴ متخصص این رشته استفاده کنند.

دل‌پیشه از افتتاح دانشکده‌ دندانپزشکی در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: بیمارستان رسول‌اکرم(ص) آبدانان بعد از مشکلات فراوان پیمانکاری که افتتاح آن را به تاخیر انداخته بود، در آخرین روزهای دهه مبارکه فجر تجهیز خواهد شد و در خدمت مردم قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص عملکرد دانشگاه در حوزه تحقیقات گفت:امسال برای اولین بار در طول تاریخ دانشگاه، کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه با چاپ بیش از ۳۰ مقاله آی.اِس.آی رتبه اول کشوری را کسب کرد. بدست آوردن رتبه سوم کشوری در زمینه تحقیقات اساتید که حاصل آن چاپ ۲۰۰ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی بوده موفقیت بزرگی است و تربیت نیرو در رشته‌های اپیدمولوژی و ایمینولوژی در مقطع دکتری موفقیت قابل توجهی است.

سرپرست دانشگاه علوم ایلام با بیان اینکه در سال‌های گذشته بخش دارو و غذا با مشکلات زیادی از جمله چند نرخی شدن دارو روبرو شد ادامه داد: خوشبختانه روند اصلاح شروع شده و با بازرسی مرکز نظارت دانشگاه در صدد رفع این مشکلات هستیم.

دل‌پیشه در موضوع خدمات دانشجویی تصریح کرد:مایه افتخار است علوم پزشکی ایلام تنها دانشگاهی است که به صد در صد متقاضیان خوابگاه اختصاص داده شده است. در حالی‌که میانگین کشوری این خدمت ۶۰ درصد است.

وی تعداد دانشجویان دانشگاه را ۲۲۰۰ نفر در مقاطع کاردانی تا دکترای تخصصی در پنج دانشکده و دو مرکز تحقیقاتی میکروبیولوژی و آسیب‌های روانی عنوان کرد و گفت: در حیطه معاونت توسعه و نیروی انسانی از گذشته با مشکلات زیادی مواجه بودیم که از جمله می‌توان به نیروهایی اشاره کرد که امکان جذب رسمی آنها وجود ندارد و در نتیجه پرداخت حقوق آنها به معضل تبدیل شده است که امیدواریم با تبدیل آنها به نیروهای رسمی و پیمانی فشاری که به بودجه دانشگاه وارد می‌شود کمتر شده و طلب پرسنلی پرداخت شود.