به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ مهندس سیدنا مدیرکل استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد: پذیرش بدون کنکور فقط در مقطع کارشناسی بود اما اکنون در مقطع ارشد و دکترا هم امکان پذیرش دانشجو بدون کنکور انجام می شود.
یکی از اقدامات دانشگاه برای این دانشجویان، فراهم کردن امکان تحصیل همزمان در دو رشته می باشد. از سال 76 تاکنون بیش از 1000 درخواست از طرف دانشجویان برای تحصیل همزمان در دو رشته داشتیم و تاکنون 331 نفر در دو رشته همزمان فارغ‌التحصیل بودند.
اکنون 226 دانشجوی فعال دو رشته‌ای در دانشگاه حضور دارند، دانشجویانی که می‌خواهند در دو رشته به صورت همزمان تحصیل نمایند در سه ترم اول باید معدل 17 و در ترم چهار باید بالای 17 کسب نمایند.

دانشگاه برای جذب رتبه‌های برتر قراردادی را با بنیاد امیرکبیر امضا کرده و به دانشجویانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌نمایند بورس تعلق می‌گیرد.
میزان این بورس برای رتبه‌های زیر 100 آزمون کارشناسی کنکور سراسری ماهیانه 500 میلیون ریال، برای رتبه‌های 100 تا 200 سه میلیون ریال، برای رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی کشور ماهیانه پنج میلیون ریال و برای دانش‌آموزانی که مدال طلای المپیک را کسب کرده‌اند ماهیانه سه میلیون ریال می باشد.