کارشناسی ارشد مهندسی آب و سازهای هیدرولیکی

شنبه ۳۰ خرداد

شورای گسترش آموزش عالی کشور با ایجاد رشته مهندسی آب و سازه‌های هیدرولیکی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه یزد موافقت نمود.

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ شورای گسترش آموزش عالی کشور با ایجاد رشته مهندسی آب و سازه‌های هیدرولیکی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه یزد موافقت نمود.

 مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه یزد دکتر رضا پورحسینی اعلام کرد: رشته مهندسی آب و سازه‌های هیدرولیکی یکی از گرایش‌های رشته مهندسی عمران در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا می باشد که امکان اخذ درس و پژوهش در شاخه‌های آب، سازه و ژئوتکنیک را دارا می باشد.

با اخذ دروس تئوری و انجام پژوهش‌هایی در زمینه سازه‌هایی که در ارتباط با آب می باشد، دانش فنی و تجربی دانشجویان در زمینه تحلیل و طراحی این سازه‌ها ارتقا می‌ یابد.

دانشجویان این می توانند رشته ضمن اخذ دروس اصلی، دروس اختیاری را از میان دروس اصلی گرایش‌های سازه، خاک، زلزله و محیط زیست انتخاب نمایند.

تعداد واحدهای کارشناسی ارشد این گرایش 32 واحدمی باشد که 24 واحد آن دروس تئوری و عملی می باشد، دو واحد سمینار و شش واحد پایان‌نامه می باشد.

 دروس اصلی گرایش آب و سازه‌های هیدرولیکی شامل هیدرولیک پیشرفته، طراحی هیدرولیکی سازه‌ها، یکی از دروس هیدرودینامیک، هیدرولیک محاسباتی یا روش اجزای محدود و نیز یکی از دروس سدهای خاکی و بتنی می باشد.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند در طراحی، اجرا و نظارت و بهره‌برداری از سازه‌های هیدرولیکی با وزاتخانه‌هایی چون وزارت نیرو، کشاورزی و سازمان‌هایی چون جهادسازندگی، شهرداری‌ها و شرکت‌هایی که در امر طراحی و اجرای سازه‌های هیدرولیک فعالیت دارند، همکاری نمایند.

همکاری در طراحی و هایی در زمینه‌ی سدسازی، سازه‌های انتقال آب، شبکه‌های آبرسانی، بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی، مهندسی رودخانه، سازه‌های دریایی و غیره از زمینه‌های کاری دانش‌آموختگان این گرایش می باشد

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

  • تصویر فرد

    armiiiin‏ - 98/9/22

    سلام وقتتون بخیر. از لحاظ آینده شغلی مدیریت منابع آب بهتره یا آب و سازه هیدرولیکی؟ تفاوتشون از لحاظ نوع کارایی زیاده؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت