به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ دانشگاه زنجان در ۱۴۵ رشته کارشناسی ارشد و دکتری و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در ۴ رشته به صورت بدون آزمون دانشجو جذب می کند.

دانشگاه زنجان در ۹۳ رشته کارشناسی ارشد و در ۵۲ رشته دکتری بدون آزمون دانشجو می پذیرد.
پذیرش دانشجو بدون آزمون (استعداد درخشان) در دانشگاه زنجان بر طبق آیین نامه «ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر» کارشناسی ارشد و دکتری انجام می شود. داوطلبان باید علاوه بر دارا بودن صلاحیت­ های عمومی، شرایط اختصاصی داوطلبان پذیرش بدون آزمون را هم داشته باشند.
افراد حایز شرایط  پس از مطالعه دقیق آیین نامه های یاد شده می توانند فرم­های مربوطه را پس از تكمیل در سر برگ دانشگاه مبدا و بصورت تایپی از تاریخ ۱۷ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۴ صرفا با پست پیشتاز به آدرس زنجان، بلوار دانشگاه، دانشگاه زنجان کدپستی: ۳۸۷۹۱-۴۵۳۷۱  دفتر استعدادهای درخشان ارسال نمایند.
پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برای نیمسال اول ۹۵-۱۳۹۴ دانشجوی کارشناسی ارشد را بدون آزمون و براساس سوابق علمی، پژوهشی و مصاحبه علمی در رشته مهندسی صنایع پلیمر، مهندسی صنایع پلیمر گرایش بایومتریال، علوم و تکنولوژی پلیمر و مهندسی پلیمریزاسیون جذب می کند. 
پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به تشخیص و تایید شورای تحصیلات تكمیلی پژوهشگاه امكان‌پذیر می باشد، تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده براساس این آیین نامه، مجاز نمی باشد.اسامی پذیرفته شدگان توسط پژوهشگاه برای تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال می‌گردد و قطعی شدن ثبت نام منوط به تایید سازمان مذكور می باشد.
داوطلبان باید كاربرگ درخواست را تکمیل و به همراه سایر مدارك اعلام شده به صورت حضوری حداكثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۴ به مدیریت امور پژوهشی و تحصیلات تكمیلی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به آدرس اتوبان تهران – كرج – كیلومتر ۱۵ – بعد از پیكان شهر –  شهرك علم و فناوری پژوهش، بلوار پژوهش، تحویل نمایند.