به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ امید دژدار رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد همدان درحال حاضر در حدود 3300 دانشجو در رشته های معماری، شهرسازی، گرافیک، نقاشی و مرمت دارد.
رشته معماری به عنوان پرجمعیت ترین رشته دانشکده درحدود 2000 دانشجو در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته شده و مشغول به فراگیری علوم می باشد و در سالجاری با تلاش مسئولان رشته های معماری داخلی در مقطع ارشد و دکتری معماری به لیست رشته این دانشکده اضافه گردیده.
در رشته شهرسازی این دانشکده جمعیتی در حدود 1000 نفر در مقاطع مهندسی شهرسازی(کارشناسی) و برنامه ریزی شهری و طراحی شهری (کارشناسی ارشد) دانشجو مشغول به تحصیل می باشند و مقدمات جذب دانشجو در رشته مدیریت شهری و برنامه ریزی منطقه ای از سال آینده انجام شده است.

از جمله فعالیتهای پژوهشی دانشکده هنر و معماری همدان در یک سال گذشته چاپ 10 مقاله علمی پژوهشی و 35 مقاله ملی و بین المللی ISI، دو کتاب در دست چاپ و 10 سخنرانی ما حصل تلاش اساتید و دانشجویان این دانشکده می باشد.

وی بیان داشت : دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی همدان دارای، 40 عضو هیات علمی، که از این میان 13 نفر دارای مرتبه استادیاری می باشند.