رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400
رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400

 

رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400

رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400 طی اطلاعیه ای در سایت سازمان سنجش منتشر شد. اهمیت رشته ها و مواد امتحانی در ضرایب دروس و مشخص شدن برگزاری یا عدم برگزاری کنکور ارشد در یک رشته خاص است. 

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 1400، همزمان با شروع فرآیند ثبت نام یعنی اواسط آذر ماه روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. 
نکته مهم در این اطلاعیه، اعلام ممنوعیت ثبت نام برای پذیرفته شدگان دوره روزانه است که به صورت زیر عنوان شده است. 

سازمان سنجش: پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال 1399 چه در دانشگاه محل قبولی ثبت‌ نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه ثبت ‌نام و شرکت در آزمون سال 1400 را نخواهند داشت.

 

لیست رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400 را می توانید به صورت پی دی اف از لینک زیر دانلود کنید.  

رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400

 

متن کامل اطلاعیه سنجش در مورد رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400 را به صورت کامل در ادامه مشاهده می کنید. 

همچنین با ثبت نام از طریق لینک زیر میتوانید یک جلسه مشاوره رایگان در رشته ای که قصد شرکت در کنکو آن را دارید با مشاور تخصصی همان رشته داشته باشید.

 

رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400 - اطلاعیه سنجش

متن کامل اطلاعیه سنجش در مورد رشته ها و مواد امتحانی کنکور ارشد 1400 به شرح زیر است:
"به اطلاع متقاضیان ثبت ‌نام و شرکت در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 می رساند، پذیرش دانشجو بر اساس قانون "سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ‌ها و مراکز آموزش عالی" مصوب 94/12/18 مجلس محترم شورای اسلامی و همچنین آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات "شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی" و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت ‌نام و پذیرش آزمون مذکور که در زمان ثبت‌ نام (آذرماه سال 1399) توسط این سازمان منتشر می شود، صورت خواهد گرفت. عناوین رشته ‌های امتحانی، گرایش ها و ضرایب دروس هر یک از مجموعه های امتحانی این آزمون به شرح جدول ذیل می‌باشد.

شرایط و ضوابط

1- همه دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت ‌نام که همزمان با شروع ثبت ‌نام در تاریخ 99/09/16 در درگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می ‌گردد، در آزمون ورودی شرکت نمایند.

2- پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال 1399 چه در دانشگاه محل قبولی ثبت ‌نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه ثبت‌ نام و شرکت در آزمون سال 1400 را نخواهند داشت.

3- هر متقاضی علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در صورت داشتن شرایط (طبق مندرجات دفترچه راهنما که در زمان ثبت‌نام منتشر می‌گردد) می‌تواند در یکی از رشته‌های امتحانی شناور که (در جدول رشته‌های امتحانی با علامت * مشخص شده)، به عنوان رشته امتحانی دوم ثبت‌نام نماید."