زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 98

دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 98
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 98

آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها جمعه سوم اسفند ۹۷ برگزار شد. 

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از رئیس سازمان سنجش فرآیند مصاحبه‌ ها و مرحله دوم آزمون دکتری تخصصی ۹۸ در دانشگاه‌ ها رو به اتمام است و پیش بینی می شود که همانند زمان بندی که پیش از این اعلام شده بود، در هفتته اول شهریور ماه 98، نتایج نهایی دکتری 98 اعلام شود.

ظرفیت پذیرش دانشجو در دوره دکتری 98

ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون ورودی دوره دکتری ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها (به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی) تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۷ نفر است.

آمار داوطلبان آزمون دکتری 98

از تعداد ۱۹۶ هزار و ۶۴۹ نفر ثبت نام کننده در آزمون تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند. از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند.

از تعداد ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ داوطلب انتخاب رشته کننده، تعداد ۴۷ هزار و ۶۴۸ داوطلب در کد رشته محل‌ های انتخابی دارای حد نصاب علمی لازم هستند.