لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98

پذیرش بدون کنکور در کاردانی به کارشناسی 97

لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98 در 281 عنوان رشته محل با 550 هزار ظرفیت در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اعلام شده است. ثبت نام برای پذیرش بدون کنکور نیز از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. داوطلبان در این مرحله نیازی به پرداخت هزینه ندارند و می توانند تا 100 کد رشته را انتخاب نمایند. 

برای دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری 98 به لینک زیر مراجعه نمایید.

 

 

 

ظرفیت پذیرش رشته های بدون کنکور سراسری 98

20 درصد ظرفیت پذیرش رشته های بدون کنکور سراسری 98، روزانه و 50 درصد مربوط به دوره های شبانه است؛ اما بیشتر ظرفیت شهریه پردازها به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی اختصاص دارد.

لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98 دانشگاه آزاد 

لیست رشته های بدون کنکور سراسری 98 دانشگاه آزاد به شورای گسترش دانشگاه ها برای تایید ارسال شده است که پس از تایید تا تاریخ 20 اسفند به این مجموعه اضافه می شود.

نحوه پذیرش بدون کنکور سراسری 98

نحوه پذیرش بدون کنکور سراسری 98 بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم و تمامی ضوابط و سهمیه های قانونی می باشد و با داوطلب تماس گرفته می شود. در نهایت داوطلب بین پذیرش با آزمون و بدون آزمون حق انتخاب دارد و در صورت انتخاب پذیرش بدون آزمون باید هزینه ثبت نام را در دانشگاه مورد نظر پرداخت نماید.

بازه زمانی پذیرش بدون کنکور سراسری 98

بازه زمانی پذیرش بدون کنکور سراسری 98 از ۲۰ اسفند ۹۷ تا ۶ شهریور ۹۸ انتخاب شده است و تا آن زمان کنکور سراسری هم برگزار می شود. داوطلب در صورتی که علاقمند به شرکت در کنکور باشد می تواند کارنامه خود را مشاهده کند و در نهایت تصمیم بگیرد.

دانش آموزانی که تا خردادماه معدل و نمره سوابق تحصیلی ندارند، می توانند از مردادماه ۹۸ به بعد در پذیرش سوابق تحصیلی شرکت کنند.

بنا بر اظهارات رئیس سازمان سنجش، دانشگاه ها باید در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی، تمامی ضوابط و سهمیه های قانونی را رعایت کنند و برای انجام درست این موضوع دستورالعمل اجرایی به دانشگاه ها ابلاغ می شود. همچنین جلسه توجیهی برای دانشگاه ها برگزار می گردد تا این شیوه پذیرش را بدون اشکال اجرا کنند. 

مسئولیت نظارت بر مسیر پذیرش بر عهده سازمان سنجش است و سازمان سنجش بر روند پذیرش دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی نظارت خواهد کرد.