ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه 97- لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری 

اعلام تکمیل ظرفیت پذیرش بدون کنکور موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 

جزئیات پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی در پردیس دانشگاه صنعتی شریف در کیش، دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مراکز و واحدهای آموزشی دانشگاه پیام‌ نور برای بهمن ماه ۱۳۹۷ برمبنای پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی منتشر شد. علاقه مندان (داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 97 ثبت نام کرده یا نکرده اند) می توانند به منظور اطلاع از رشته‌ هاي تحصيلي و دانشگاه‌ ها و مؤسسات پذيرنده دانشجو در اين مرحله به جداول حاوي اطلاعات رشته‌ محل هاي موسسات آموزشي مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و موسسه آموزشي مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارك و در نظر گرفتن موارد ذیل از تاريخ 97/10/29 لغايت 97/11/10 به سایت یا به موسسات، مراكز و واحدهاي آموزشي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند. کد رشته محل های اعلام شده فقط شامل ظرفیت خالی پذیرش مهرماه 97 است  و شامل سایر رشته محل های دوره های روزانه، شبانه و کد محل های سایر دوره ها که پذیرش آنها صرفاً سوابق تحصیلی است و ظرفیت آنها تکمیل شده است، نمی باشد.

 

 

از لینک زیر می توانید جداول دانشگاه شریف، پیام نور و موسسات غیرانتفاعی پذیرش بهمن ماه 97را دانلود نمایید.

 

 

زمان انتشار دفترچه رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش مهر ماه 98

دفترچه رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش مهرماه 98 و شرایط و ضوابط آنها در ۱۷ بهمن ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

شرایط ثبت نام داوطلبان ثبت نام بدون کنکور بهمن ۹۷

کلیه متقاضیان باید دارای دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) بوده و یا دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) با تاریخ اخذ حداکثر ۳۰ بهمن ۹۷ باشند.

کلیه داوطلبان باید در زمان اعلام شده مدارک خود را برای بررسی به دانشگاه و موسسه محل تقاضا ارسال کنند و یا تحویل دهند.

هزینه ثبت نام بدون کنکور بهمن 97

پس از بررسی مدارک درصورت داشتن شرایط از داوطلب برای تکمیل فرم تعهد (برای جلوگیری از ثبت مشخصات داوطلب در چند رشته‌ محل و یا چند موسسه) دعوت بعمل خواهد آمد که در این مرحله لازم است، بابت هزینه ثبت‌ نام نسبت به پرداخت مبلغ ۲۲۰ هزار ریال (۲۲ هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان اقدام کنند.

 

داوطلبان باید در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طریق مراکز/واحدهای آموزشی در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بدیهی است پس از ثبت، کدرشته محل ثبت شده برای داوطلبان قابل تغییر و یا تعویض نیست.

داوطلبان مرد باید در زمان ثبت نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مرکز و یا واحد آموزشی که به آن مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌شوند و شروع به تحصیل آنان تا زمان تایید نهایی این سازمان بصورت مشروط خواهد بود.

داوطلبان پذیرفته شده نهایی آزمون سراسری 97

داوطلبانی که قبلاً در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ (اعلام قبولی شهریورماه، مرحله تکمیل ظرفیت و یا اعلام قبولی نیمه‌ متمرکز) قرار گرفته‌اند، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌نام و ادامه تحصیل باشند و در یکی از مراکز/واحدهای آموزشی ثبت‌ نام کنند، قبولی قبلی آنها در مراحل قبلی لغو خواهد شد.

مدارک مورد نیاز داوطلبان ثبت نام بدون کنکور بهمن ۹۷

۱- اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضا و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

۲- اصل و یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضا و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش.

۳- اصل و یا گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی با امضا و  ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش پرورش.

۴- گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی هستند.

۵- اصل شناسنامه و ۲ برگ کپی از صفحات آن.

۶- اصل کارت ملی و ۲ برگ کپی از آن.

۷- شش قطعه عکس ۴×۳ تهیه شده در سال جاری.

۸- مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول.

در خواست تائیدیه‌ تحصیلی جهت پذیرش بدون کنکور بهمن ماه 97

کلیه پذیرفته‌ شدگان باید به همراه تصویر دیپلم نظام قدیم و یا گواهی پیش‌ دانشگاهی خود، به «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» مراجعه و تائیدیه‌ تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش ‌و پرورش محل تحصیل خود را درخواست کنند و رسید آن را در زمان ثبت‌ نام به دانشگاه ارائه دهند.

کلیه پذیرفته‌ شدگان حتماً نام ‌رشته و مرکز/واحد آموزشی محل تحصیل خود را در فرم «دفاتر پیشخوان خدمات دولت» اعلام کنند.

پاسخگویی به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذیرش آنها بر عهده دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی ذیربط خواهد بود؛ لذا لازم است داوطلبان از مراجعه و یا مکاتبه در این خصوص با سازمان سنجش خودداری کنند.