تمدید مهلت ثبت نام پذیرش بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 97

 

پذیرش بدون کنکور در کاردانی به کارشناسی 97

مهلت ثبت‌ نام و پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسـته 97 تا ۲۷ آبان تمدید شد.

داوطلبان علاقه‌ مند به تحصیل در رشته‌ های تحصیلی موسسات غیردولتی (اعم از داوطلبانی که در آزمون مذکور ثبت‌ نام کرده و یا ثبت‌ نام نکرده‌اند) می توانند برای ثبت‌ نام در رشته‌ های تحصیلی مورد علاقه به لینک جستجوی عنوان مؤسسه و کدرشته‌ محل‌ های اطلاعیه در سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

تاریخ مراجعه پذیرفته شدگان بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 97

رشته‌های پذیرنده دانشجو در لینک جستجوی مورد نظر اعلام شده است و داوطلبان با توجه به توضیحات اعلام شده و با به همراه داشتن مدارک مندرج در اطلاعیه، از تاریخ ۱۵ تا ۲۷ آبان ۹۷ می توانند به مؤسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته تحصیلی مورد تقاضا مراجعه کنند. در این مرحله، پذیرش دانشجو برای مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیر انتفاعی منحصراً در رشته‌ های تحصیلی پذیرش براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دوره کاردانی) مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی و اطلاعیه‌ های آزمون مربوط صورت می پذیرد.

متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۷ دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند و لازم است مدارک خود را کنترل کنند.

تبصره: در صورتی که تشکیل کلاس برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ از سوی مؤسسه میسر باشد، ثبت‌نام از داوطلبانی که تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ مدرک تحصیلی کاردانی (فوق دیپلم) خود را اخذ می‌ کنند، به صورت مشروط و با شروع تحصیل از بهمن‌ ماه 97 پس از ارائه مدرک مربوط بلامانع است.

هزینه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به  کارشناسی 97

تمامی داوطلبان باید بابت هزینه ثبت‌ نام نسبت به پرداخت مبلغ ۲۷۰ هزار ریال (۲۷ هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی در سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

هر داوطلب می‌ تواند صرفاً متقاضی یک کد رشته‌ محل در یک موسسه باشد.

در صورت ثبت‌ نام داوطلب در دو کدرشته و یا در دو موسسه، اطلاعات وی از بانک اطلاعات پذیرفته‌ شدگان یکی از موسسات بر اساس ضوابط سازمان سنجش حذف خواهد شد و هیچگونه اعتراضی در این خصوص پذیرفته نخواهد شد.

تمامی متقاضیان مرد باید در زمان ثبت‌ نام و شرکت در این مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

پذیرفته شدگان بدون کنکور کاردانی به کارشناسی شهریور ماه 97

پذیرفته‌ شدگان شهریور ماه 97، چنانچه در این مرحله متقاضی ثبت‌ نام و ادامه تحصیل بوده و در یکی از موسسات ثبت‌ نام کنند، قبولی قبلی آن ها در شهریور ماه لغو خواهد شد و حق بازگشت به رشته قبولی قبلی را ندارند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 97

مدارک مورد نیاز شامل اصل شناسنامه و یک برگ تصویر از تمام صفحات آن، اصل کارت ملی و دو برگ تصویر پشت و روی آن، شش قطعه عکس تمام رخ ۴×۳ تهیه شده در سال جاری، مدرک‌ ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه (برای برادران)، اصل حکم مرخصی سالانه برای کارمندان دولت یا موافقت رسمی و بدون قید و شرط سازمان متبوع است.

همچنین اصل یا گواهی مدرک کاردانی (فوق دیپلم)، اصل ‌حکم ‌استخدامی و یا گواهی کارمندان رسمی و یا پیمانی وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی، تأییدیه تسویه حساب با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از دیگر مدارک ثبت نام است.

ثبت‌ نام و ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل کاردانی که دارای شرایط مندرج در دفترچه راهنمای این آزمون باشند، بلامانع است.