انتشار کارت کنکور سراسری 97 از سوم تیر

مشاور عالی سازمان سنجش کشور از انتشار کارت آزمون سراسری 97 از سوم تیرماه خبر داد. اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر جزئیات نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۷ امروز یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷ منتشر می شود.

انتشار کارت کنکور سراسری 97

کنکور سراسری 97 به منظور پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کد رشته های آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای پنج شنبه و جمعه 7 و 8 تیرماه 97 برگزار می شود.

کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 97، در گروه های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان های خارجی و هنر در روزهای یکشنبه سوم تیر تا چهارشنبه ششم تیر ماه 97 بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  منتشر می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت از کارت خود پرینت تهیه کنند. داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی خود، در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند نیز باید علاوه بر کارت جلسه آزمون گروه آزمایشی خود، دو یا سه کارت ورود به جلسه گروه های آزمایشی دیگر را نیز از سایت سازمان سنجش دریافت نمایند. کنکور سراسری 97 در صبح و بعدازظهر روزهای پنج شنبه و جمعه 7 و 8 تیرماه 97 در 375 شهرستان و بخش و در 479 حوزه امتحانی برگزار می شود.

تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 97

تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 97، 11 هزار و 825 نفر می باشد که از این تعداد، 599 هزار و 313 نفر زن و 412 هزار و 512 نفر مرد هستند. به عبارت دیگر 59/23 درصد داوطلبان زن و 40/77 درصد داوطلبان مرد هستند. آمار ثبت کنندگان در کنکور سراسری 97 نسبت به سال 96 تعداد 27 هزار و 466 نفر بیشتر است.

 تعداد کارت های منتشر شده برای کنکور 97

به گزارش سازمان سنجش، یک میلیون و 216 هزار و 560 کارت ورود به جلسه کنکور 97 برای داوطلبان این آزمون صادر شده است.

 با توجه به آمار داوطلبان ثبت نام کننده یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر و مجموع داوطلبان علاقمند دو گروه هنر و زبان یعنی تعداد ۲۰۴ هزار و ۷۳۵ نفر، برای تعداد یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ داوطلب کنکور ۹۷ کارت صادر شده است.

تعداد داوطلبان شرکت کننده از گروه های دیگر در آزمون گروه هنر

به گزارش سازمان سنجش، تعداد داوطلبانی که از گروه های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان های خارجی در آزمون گروه هنر شرکت کردند در مجموع 66 هزار و 649 نفر هستند.

تعداد داوطلبان شرکت کننده از گروه های دیگر در آزمون گروه زبان خارجی

به گزارش سازمان سنجش، تعداد داوطلبانی که از گروه های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر در آزمون گروه زبان خارجی شرکت کردند در مجموع 138 هزار و 86 نفر هستند.

اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری 97

نتایج اولیه آزمون سراسری 97 در دهه دوم مرداد ماه 97 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.