بازنگری بیش از ۲ هزار رشته درسی

یک شنبه ۸ مرداد

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم بیان نمود: از ۳ هزار رشته موجود  تا کنون بیش از دو هزار رشته بازنگری گردید.

گرایش های علوم تربیتی
بازنگری بیش از ۲ هزار رشته درسی

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم بیان نمود: بازنگری بیش از ۲ هزار رشته درسی در یکی دوسال اخیر با مجوز ۲۵۰ رشته محل نیمه حضوری و مجازی دانشگاه پیام نور صادر گردید.

همایش اخیر توسعه آموزش و برنامه ریزی درسی دانشگاه‌ها و تصمیماتی که دراین همایش اخذ گردید، تلفیق کارگروه‌ های برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی در راستای هماهنگی و ارتباط بیشتر و رصد و نظارت بر روند عملیاتی شدن برنامه های درسی در دانشگاه‌ها انجام شد.

عبدالرحیم نوه ابراهیم افزود: توسعه هدفمند آموزش عالی و توجه به ماموریت گرایی از محورهای برنامه ریزی جدید وزارت علوم می باشد، با این هدف با توجه به ماموریت دانشگاه پیام نور برای آموزش نیمه حضوری و مجازی، در یکی دوسال اخیر مجوز ۲۵۰ رشته محل نیمه حضوری و مجازی به این دانشگاه ارایه می باشد.

وی گفت: از دیگر محورهایی که بر روی آن تمرکز گردید، بازنگری برنامه های درسی و هدایت آنها به سمت ارایه واحدهای کارآفرینی و کارآموزی در برنامه های درسی جدید می باشد.

برنامه ریزی متناسب با بازار کار از اولویت های وزارت علوم برای توسعه آموزش عالی می باشد و در همایش فوق عنوان گردید که با برنامه ریزی از توسعه بی رویه برخی از رشته هایی که کارایی نداشته، جلوگیری کرده و به سمت رشته هایی که بیشتر مورد نیاز هستند به ویژه در گروه علوم پایه حرکت نمود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم بیان نمود: از ۳ هزار رشته موجود  تا کنون بیش از دو هزار رشته بازنگری گردید.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت