مدیریت اجرایی
منابع رشته مدیریت اجرایی در آزمون ارشد ۹۶

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بیان نمود: ورودی های «رشته مدیریت اجرایی» در دروس خود در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶ شرکت می کنند.

درباره برخی اصلاحات در مواد آزمون و رشته‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۶۶ به ویژه «رشته مدیریت اجرایی» رشته «مدیریت اجرایی» توسط شورای برنامه ریزی وزارت علوم و شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی به «مدیریت کسب و کار و امور شهری» تبدیل گردید.

بنابراین داوطلبانی که قصد شرکت در رشته مدیریت اجرایی ادامه تحصیل نمایند، بعد از این باید در رشته «مدیریت کسب و کار و امور شهری» مشغول به تحصیل شوند.

ابراهیم خدایی گفت: داوطلبانی که لیسانس «مدیریت اجرایی» دارند، باید مواد امتحانی «مدیریت کسب و کار» در آزمون شرکت نمایند، داوطلبان نیز به این مساله معترض گردیدند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود : «مدیریت اجرایی ها» دروسی را امتحان دهند که سال گذشته برای رشته خودشان امتحان می دادند، در نتیجه داوطلبان برای آزمون دو مجموعه می توانند انتخاب نمایند.

داوطلبانی که لیسانس «مدیریت کسب کار» دارند، می توانند در مجموعه ریاضی و دو تا سه درسی را که مشخص شده امتحان بدهند، افرادی که دارای «لیسانس مدیریت اجرایی» هستند، مجموعه دیگری را در آزمون شرکت نمایند.

ظرفیت نیز به نسبت داوطلبان توزیع می شود تا حق هیچ داوطلبی ضایع نشود بازگرداندن «رشته مدیریت اجرایی» درحوزه اختیارات سازمان سنجش آموزش کشور نیست چون این رشته در دانشگاه ها ارایه نمی شود.

منتهی آنچه که به سازمان سنجش آموزش کشور مرتبط می شود و ما توانستیم با هماهنگی شورای برنامه ریزی آموزش عالی جمع بندی نماییم، این بود که اعلام کردیم، ورودی های «رشته مدیریت اجرایی» دروس خود را امتحان دهند و نمی خواهد، دروس «رشته مدیریت کسب و کار» که به ریاضی مربوط می شود را بخوانند و امتحان دهند، در واقع اختیاری شد.

ابراهیم خدایی گفت: سعی نمودیم در ورودی ها حق کسی ضایع نشود و داوطلبان دروسی را امتحان ندهند که نخوانده اند.

همین الان می توانید ثبت نام کنید