مدیریت شهری
تصویب کلیات برنامه درسی کارشناسی ارشد رشته اقتصاد شهری

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛  شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۲۸ شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست غلامعلی حداد عادل برگزار گردید که در نتیجه ؛ کلیات برنامه درسی رشته اقتصاد شهری در مقطع کارشناسی ارشد در جلسه شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی ، تصویب و بررسی جزئیات آن به جلسه آینده موکول گردید.

همچنین بررسی سرفصل‌ ها و برنامه درسی رشته «اقتصاد شهری» در مقطع کارشناسی ارشد در دستور کار قرار گرفت.

در ابتدای این مبحث، ضمن تعریفی از رشته اقتصاد شهری، برخی از موضوعات مورد بحث در این رشته درسی مانند توسعه پایدار شهری، ارتباطات انسانی در شهر، آمایش سرزمینی، حمل و نقل، حاشیه‌نشینی، محیط زیست، گردشگری و... نیز مختصراً تشریح و تبیین گردید.

در بخش دیگری از سرفصل و برنامه درسی رشته «اقتصاد شهری» با اشاره به بین رشته‌ای بودن و کاربردی بودن این رشته درسی، رفع مشکلات کشور در حوزه اسکان شهری به عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور از اهداف راه اندازی این رشته به شمار آمد.

در ادامه این سرفصل‌ ها با تشریح ارتباط این رشته درسی با رشته‌های برنامه‌ریزی و مدیریت شهری، شهرسازی و... توجه به تحولات ایجاد شده در مفهوم «شهر» در چند دهه اخیر، بهره‌ گیری از تجربیات سایر کشورها در این زمینه با لحاظ کردن مقتضیات بومی کشورمان و سابقه شهرسازی در تمدن اسلامی ـ ایرانی نیز تأکید شد.

پس از ارائه سرفصل‌ها و برنامه درسی رشته اقتصاد شهری در مقطع کارشناسی ارشد و تصویب کلیات این سرفصل‌ها، بررسی جزئیات به جلسه آینده موکول گردید.

همین الان می توانید ثبت نام کنید