جلسه کنکور
چهارشنبه پایان مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور بیان نمود: بیش از بیش از 5 هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت مجدد آزمون سراسری ثبت نام نمودند ، همچنین داوطلبان تا فردا چهارشنبه 26 آبان‌ماه جاری فرصت دارند برای ثبت‌ نام در مرحله تکمیل ظرفیت مجدد آزمون سراسری اقدام نمایند.

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره اعلام ظرفیت پذیرش رشته‌های تحصیلی جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته‌های دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آزمون سراسری 95 از یکشنبه 23 آبان از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

دکتر حسین توکلی گفت: داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره مساوی یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه و نتایج علمی اولیه) براساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه مذکور دفترچه‌های انتخابی شماره یک و دو همچنین سایر اطلاعیه‌های منتشر شده ضرورت داشته از یکشنبه 23 آبان‌ تا فردا چهارشنبه 26 آبان به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و با مطالعه دقیق اطلاعیه مذکور و اطلاع از کدرشته‌ محل‌های مربوط نسبت به ثبت‌نام و انتخاب حداکثر 50 کدرشته‌ محل اقدام و کدرشته‌ محل‌های انتخابی را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت نمایند.

آن دسته از رشته‌ های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد متقاضیان اعم از اینکه در آزمون سراسری ثبت‌نام کرده و در جلسه حاضر بوده و یا اینکه حتی در آزمون سراسری 95 ثبت‌ نام ننموده باشند می‌توانند متقاضی گردند.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون 95 ثبت‌نام نکرده‌اند باید برای ثبت‌ نام پس از واریز 18 هزار تومان بابت هزینه ثبت‌ نام نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌ نام و انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایند.

 تا ساعت 8 صبح امروز سه شنبه 25 آبان ماه جاری تعداد 5 هزار و 562 نفر در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ثبت نام نمودند.

دکتر حسین توکلی افزود:پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت و ظرفیت‌ های جدید دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آزمون سراسری 95 جمعاً 13 هزار و 672 نفر پذیرش می‌شوند که از این تعداد 6 هزار و 415 نفر برای دوره روزانه، 3 هزار و 352 نفر برای نوبت دوم (شبانه)، 207 نفر برای دوره نیمه‌حضوری، 2 هزار و 830 نفر برای دانشگاه فرهنگیان و تربیت شهید رجایی، 111 نفر برای پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مابقی برای دوره‌های مجازی دانشگاه‌های دولتی پذیرش خواهند شد.

همین الان می توانید ثبت نام کنید