راه اندازی رشته آمار اقتصادی – اجتماعی مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه یزد

یک شنبه ۱۶ خرداد

فارغ التحصیلان این رشته می توانند نقش مشاور آماری را در تمامی پژوهش‌های علمی علوم پايه، علوم انسانی و علوم پزشكی ايفا نمایند.

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ دانشگاه یزد با مجوز شورای گسترش آموزش عالی از مهرماه ۹۵ در مقطع کارشناسی ارشد در دو گرایش آمار ریاضی و آمار اقتصادی-اجتماعی دانشجو جذب می کند.

رشته آمار اقتصادی-اجتماعی با هدف تربیت افرادی که توانایی تجزیه و تحلیل و مدل سازی آماری را در زمینه مسائل اقتصادی و اجتماعی داشته و بتوانند نظریه های مختلف آمار را با قدرت تحقیق و نو آوری در مسائل مختلف اقتصادی و اجتماعی به کار گیرند راه اندازی گردید.

دانش آموختگان این رشته می توانند در سازمان ها و ادارات، امور آماری را مدیریت کرده و نيازهای آماری صنايع از جمله كنترل كيفيت، طرح آزمايش ها و تحليل داده‌ها را برآورده نمایند.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند نقش مشاور آماری را در تمامی پژوهش‌های علمی علوم پايه، علوم انسانی و علوم پزشكی ايفا نمایند.

گروه آمار دانشگاه یزد در حال حاضر دارای ۴ عضو هیات علمی با مرتبه دانشیار و ۵ عضو هیات علمی با مرتبه استادیار است که جمعا ۲۱ دانشجو در مقطع دکتری و ۲۹ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد این گروه در حال تحصیل می باشند.

همین الان می توانید ثبت نام کنید

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت