به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ مجید سرسنگی رئیس کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی بیان نمود: در این کارگروه به دنبال تصویب رشته های مادر و میان رشته ای در حوزه هنر می باشیم.

رشته هایی که به عنوان رشته های مادر در حوزه هنر شناخته می شوند، در اولویت کارگروه هنر و معماری شورای تحول علوم انسانی قرار دارد که رشته هایی مانند تاریخ هنر، فلسفه هنر و هنرهای اسلامی را در بر می گیرد.

 همچنین در این کارگروه تدوین و تصویب رشته های میان رشته ای مورد نظر می باشد که در این جهت برنامه داریم بر روی رشته هایی مانند اقتصاد هنر، جامعه شناسی هنر و مردم شناسی هنر فعالیت نماییم.

فراخوان همکاری اساتید در کارگروه هنر و معماری

مجید سرسنگی افزود: برای توسعه فعالیت های این کارگروه فراخوانی تهیه شده و به زودی این فراخوان اعلام می شود. در این فراخوان از اساتید فعال در رشته های هنری دعوت شده است تا در کمیته های این کارگروه فعالیت کنند چراکه براین اساس زمینه تصویب و تدوین رشته های بیشتری فراهم می گردد.

با توسعه کارشناسان کمیته های تخصصی این کارگروه پیش بینی می شود روند فعالیت در این کارگروه نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد رشد یابد که اگر این رشد حفظ شود طی سه سال آینده بخش زیادی از دغدغه های مربوط به رشته های هنر برطرف می شود.

همین الان می توانید ثبت نام کنید