به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از مهر؛ رئیس سازمان سنجش ابرهیم خدایی اعلام نمود: نتایج اولیه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۵ در هفته اول اردیبهشت ماه سال ۹۵ خبر اعلام و نتایج به صورت کارنامه انتشار می یابد.

وی صبح امروز جمعه در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی آزمون نیمه متمرکز دکتری بیان نمود: براساس گزارش های رسیده این آزمون سر موقع و با دقت کامل از صبح امروز شروع شده و تعداد ۱۵۸ هزار داوطلب در ۵۴ شهرستان در این آزمون شرکت نمودند.

۴۳ درصد داوطلبان این آزمون زنان و 57 درصد آقایان می باشند.

نتایج اولیه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۹۵ هفته اول اردیبهشت اعلام  و تا ۱۰ اردیبهشت دفترچه ظرفیت های این آزمون در سایت سازمان سنجش انتشار می یابد.

دانشگاه ها نیز از ۱۸ اردیبهشت تا ۳۰ تیرماه مهلت دارند فرایند مرحله دوم این آزمون را که شامل مصاحبه، یا امتحان تخصصی و یا بررسی مدارک است را انجام و نتایج را در مرداد ماه به سازمان سنجش اعلام نمایند.همچنین نتایج نهایی این آزمون توسط سازمان سنجش تایید و اعلام می شود.

کارنامه داوطلبان این آزمون در اختیار آنها قرار داده می شود و دانشگاه ها پس از اعلام حد نصاب نمرات رشته ها مراحل پذیرش را انجام می دهند.

حد نصاب نمرات دانشگاه ها علاوه بر انتشار در سایت دانشگاه ها در سایت سازمان سنجش نیز منتشر خواهد شد.

دکتر خدایی در خصوص رای دیوان عدالت اداری درباره تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری نیز گفت: همان زمان که موضوع رای دیوان عنوان شد اعلام کردیم قبل از اینکه رای دیوان نهایی شود این موضوع را از مجلس استفسار نمودیم.

در جلسه گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جمع بندی در خصوص استفساریه صوت گرفت و همانگونه که رئیس این کمیسیون در مصاحبه اعلام کرده است این موضوع در حال نهایی شدن است و اگر طی هفته آینده در متن استفساریه به توافق برسیم موضوع به صحن مجلس برده می شود.

همچنین گفت: اگر مجلس در استفساریه تغییری ندهد رای دیوان عدالت را اجرا می کنیم.