به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ دکتر باقر لاریجانی در "نشست کلان منطقه 10 آمایش" که با حضور روسا و معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در این کلان منطقه و به منظور اجرایی نمودن بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی در اولین روز دیماه برگزار گردید، ضمن تشکر از حضور همه روسای دانشگاه های علوم پزشکی منطقه ده آمایش سرزمینی اظهار نمود: کلان منطقه 10 به لحاظ سابقه،‌ تعداد اساتید، دانشجویان، تعداد رشته های موجود و ... نقش مهمی را در آموزش علوم پزشکی کشور عهده دار است و همچنین ماموریت های مشخص و مهمی به این دانشگاه ها واگذار گردید.

حدود 50 ماموریت به دانشگاه های مختلف واگذار شده که ماموریت های دانشگاه ها همگی در راستای پیشبرد اهداف برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی و تعالی علوم پزشکی در کل کشور است و در منطقه ده آمایش با برگزاری جلسات منظم می توان به خوبی جوانب تمامی امور موردنظر را مورد بحث و بررسی قرار داد.

با توجه به ظرفیت های دانشگاه ها این ماموریت ها نیز متفاوت در نظر گرفته شده، مثالاً از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواستیم تا در زمینه آموزش علوم پزشکی فعالیت نمایند که این به این معنا نمی باشد که دانشگاه های دیگر نیازی به فعالیت در این زمینه ندارند، بلکه می بایست به فعالیت های خود با جدیت تمام ادامه دهند.

دانشگاه علوم پزشکی تهران در بحث های مربوط به اخلاق حرفه ای، دانشگاه علوم پزشکی ایران در مبحث اعتبار بخشی و سایر دانشگاه ها نیز با ماموریت های ویژه ای فعالیت می کنند.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: هدف اصلی از همه این نشست ها و تقسیم بندی منطقه ای برای اجرای بسته های تحول و نوآوری این است که تمام تلاش خودرا در جهت رشد کشور انجام دهیم و وزارت بهداشت نیز در این زمینه تمامی همکاریهای لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: خوشبختانه دانشگاههای علوم پزشکی با جدیت تمام موضوع را پیگیری می نماید و دانشگاههای مستقر در هر کلان منطقه با تقسیم کار در راستای ماموریت های واسپاری شده سعی نموده اند در بخش ماموریت های مشترک و ویژه هرکدام از دانشگاهها و دانشگاههای مستقر در منطقه وظایف مشخصی را به عهده دارد و مسئول برنامه ریزی و اجرای آن برای کل کشور می باشد.

لاریجانی در پایان با تاکید بر فعال نمودن دبیرخانه کلان منطقه 10 آمایشی بیان نمود: انتظار می رود که با این تقسیم بندی و تلاشی که روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور انجام خواهند داد و با همکاری حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت بتوانیم هرچه سریعتر بسته های تحول و نوآوری را عملیاتی نماییم.