جنبش‌های دانشجویی باید فرای احزاب عمل نمایند

دو شنبه ۱۶ آذر

اگر جنبش‌های دانشجویی وابستگی مادی و معنوی به احزاب سیاسی و یا کانون‌های قدرت پیدا کنند، نه تنها دچار انحطاط می شوند، بلکه ممکن است در مسیر خلاف حرکت انقلاب پیش روند، که این بسیار خطرناک است و  لازم است در همین راستا به رهنمودهای رهبر انقلاب توجه نمایند.

روز دانشجو
گرامیداشت روز دانشجو

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا؛ رییس دانشگاه شهرکرد شایان شامحمدی گفت: هم اکنون روند پرسشگری برای احقاق حق میان دانشجویان خوب است ولی کافی نمی باشد.

«عموما دانشجویان، بر روی مسائل صنفی و گروهی خود تمرکز می‌نمایند» و  وسعت دید دانشجویان باید به سطح جامعه و حقوق مردم گسترش یافته و تعمیق داده شود و جنبش‌های دانشجویی زمانی موفق خواهند بود، که فرای احزاب عمل نماید.

«حق‌ طلبی و آگاهی‌بخشی از وظایف جنبش دانشجویی می باشد» اگرچه جنبش دانشجویی در آگاهی‌بخشی به عموم جامعه و ایجاد گفتمان مطالبه‌گری ضعیف نگردیده، اما به اوج خود هم نرسیده است و انتظار می‌رود که رفته رفته وظیفه مهم خود را بیش از پیش احساس کرده و برای شناسایی و شناساندن افراد اصلح اقدامات لازم را در چارچوب قانون صورت گیرد.

اگر جنبش‌های دانشجویی وابستگی مادی و معنوی به احزاب سیاسی و یا کانون‌های قدرت پیدا کنند، نه تنها دچار انحطاط می شوند، بلکه ممکن است در مسیر خلاف حرکت انقلاب پیش روند، که این بسیار خطرناک است و  لازم است در همین راستا به رهنمودهای رهبر انقلاب توجه نمایند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت