اعتراض دانشجویان به افزایش ظرفیت رشته پزشکی

یک شنبه ۱ آذر

«وزیر بهداشت مواضع خود را تغییر داد و در سال ۹۴ شاهد افزایش ظرفیت پذیرش بی حد و حساب رشته پزشکی در کنکور بودیم. به عنوان نمونه ظرفیت پزشکی علوم پزشکی یاسوج از ۶۰ نفر به ۱۰۳ نفر رسید.»

دانشجویان پزشکی
اعتراض دانشجویان پزشکی

به گزارش سرویس اخبار دانشگاه 3گام به نقل از مهر؛ بعضی از دانشجویان پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در اعتراض نامه ای نسبت به افزایش ظرفیت بی رویه رشته پزشکی اعتراض نمودند.

متن اعتراض نامه بشرح زیر:

«در ابتدای کار دولت امید برای اصلاح پذیرش بی ضابطه و غیر اصولی در سیستم آموزش عالی کشور زنده شد و وزارت علوم شروع به ساماندهی رشته های دانشگاه آزاد و کاهش ظرفیت کارشناسی ارشد و دکتری در کشور کرد و وزیر بهداشت هم از گسترش بی رویه دانشکده های پزشکی و افزایش ظرفیت انتقاد کرد.»

در ادامه این نامه آورده شده: «وزیر بهداشت مواضع خود را تغییر داد و در سال ۹۴ شاهد افزایش ظرفیت پذیرش بی حد و حساب رشته پزشکی در کنکور بودیم. به عنوان نمونه ظرفیت پزشکی علوم پزشکی یاسوج از ۶۰ نفر به ۱۰۳ نفر رسید.»

« اگر تعداد پزشک کم است آیا افزایش ظرفیت امسال متناسب امکانات دانشگاهها خصوصا در حوزه آموزش بالینی بوده است ؟»

این دانشجویان در بخش دیگری از این نامه از وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خواست توجه به عواقب این افزایش ظرفیت را داشتند.

بخش دیگر از این نامه به برخی از عواقب افزایش ظرفیت رشته پزشکی از جمله موج بیکاری در فارغ التحصیلان رشته پزشکی، افت کیفیت بخش سلامت، فشار زیاد بر بیمارستان های آموزشی و حضور داوطلبانی با نمره بالای کنکور در این رشته اشاره گردیده.

در پایان نامه دانشجویان از وزارت بهداشت پرسیده شده که آیا وزارتخانه به فکر شغل و آموزش این تعداد پزشک  می باشد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

 • تصویر فرد

  محمد‏ - 01/5/17

  دوست عزیز اولا اینکه افزایش ظرفیت یعنی در یک کلاس تعداد بیشتر دانشجو و یعنی سطح آموزش کمتر و افزایش پزشک بیسواد که اونی که سهمیه یا پارتی داره میاد توی بیمارستان و آخرش مردم عادی گرفتارش میشن

  و حتی از اون بلایی که سر مهندسی اومد خطرناک تر هست

 • تصویر فرد

  ناشناس‏ - 97/9/5

  اینا خجالت نمیکشن اینجوری نشستن یه برگه اعتراض گرفتن دستشون؟ علنا دارن میگن نگران جیبمونیم. امیدوارم ظرفیتها افزایش پیدا کنه و مردم از این مافیای پزشکی خلاص بشن.دیگه شورشو دراوردن. به تو چه که بقیه قبول میشن یا نه؟ تو اگه راست میگی درستو خوب بخون تا همه مریضها به تو مراجعه کنن. با تو خیابون نشستن که دکتر خوبی نمیشی عزیز.

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت