گزیده ای از اتاق فکر نانوتکنولوژی پزشکی

ورود به اتاق فکر

چه کسانی می توانند در آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی شرکت کنند

تعداد بازدید 6355 دفعه

براساس دفترچه وزارت بهداشت، لیسانس یک سری رشته خاص امکان شرکت در رشته ها را دارند. در اینجا، رشته هایی که می توانند در آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت شرکت کنند معرفی می شوند.

طبق دفترچه آزمون وزارت بهداشت:

رشته هایی چون كارشناسي هاي علوم پزشكي و كارشناسي مهندسي پليمر ؛ مهندسي شيمي (كليه گرايشها  )؛ مهندسي مواد (كليه گرايشها  )؛ مهندسي برق؛ بيوالكتريك؛ فيزيك (محض و كاربردي )؛ شيمي (محض و كاربردي)؛ شيمی دارویی؛ زيست شناسي (كليه گرايشها )؛ مهندسي صنايع شيميايي؛ مهندسي پزشكي؛ مهندسي صنايع غذايي؛ مهندسي كشاورزي ؛ داروسازي؛ فيزيك حالت جامد؛ دارندگان مدارك دكتري عمومي پزشكي ؛ داروسازي و دندانپزشكي و  دكتري حرفه اي علوم آزمايشگاهي؛ دكتري پيوسته زيست فناوري (بيوتكنولوژي)  می توانند در آزمون ارشد نانوتکنولوژی شرکت کنند.

در نتیجه از بین بچه های فنی و مهندسی رشته های مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی مواد، مهندسی برق، صنایع شیمیایی، مهندسی پزشکی می توانند در آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی در آزمون شرکت کنند.

بهترین خبر برای بچه های گروه کشاورزی است که فارغ از نوع گرایش و رشته می توانند در ارشد نانوتکنولوژی پزشکی شرکت کنند.

از بین رشته های علوم پایه رشت های فیزیک، شیمی و زیست شناسی می توانند در آزمون ارشد نانوتکنولوژی پزشکی شرکت کنند.

قطعا بچه های داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی و علوم آزمایشگاهی و دکترای بیوتکنولوژی تمایلی به شرکت در این رشته نخواهند داشت.

بیشترین رقابت بین بچه های مهندسی کشاورزی و علوم پایه و احتمالا فنی و مهندسی خواهد بود.

 

بسیاری از کسانی که در آزمون ارشد وزارت بهداشت در ارشد رشته نانوتکنولوژی پزشکی موفق بوده اند به وضوح عامل موفقیت خود را در برنامه ریزی مشخص، تعداد مرورهای بالا و استفاده از منابع خوب و البته پشتکار و تلاش خود و استفاده از راهنماییهای خوب کسانی که در سالهای گذشته رتبه های خوب به دست اورده اند عنوان کرده اند. موسسه 3گام با داشتن مشاوران مجرب و یک سیستم بسیار خاص در امر برنامه ریزی می تواند عوامل اصلی موفقیت رتبه های برتر را برای شما پیاده سازی کند. برای ورود به پنل مشاوره و برنامه ریزی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

دقیق ترین نرم افزار انتخاب رشته ارشد 99

 

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید
  • تصویر فرد

    محمدی‏ - 98/8/3

    سلام.
    لیسانس پرستاری میتونه تو این رشته ارشد بخونه؟

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc