گزیده ای از اتاق فکر مجموعه زبان انگلیسی

ورود به اتاق فکر
 • moarefi ketab moror

  Slm . Baraye reshteye teaching, baraye morur mataleb k ghbln az ruye manabee asli khunde shodan va alan shayad kheiliashoon faramoosh shodan, estefade az ketabaye modaresan ro tayid mikonid? Ham takdars... Ham majmooee konkurha.

 • قبولی دانشگاه تهران

  با سلام
  من دانشجوی سال آخر آموزش زبان انگلیسی هستم . با توجه به زمانی که تا کنکور ارشد مانده ، چند ساعت در هفته بهتره مطالعه داشته باشم
  رمز موفقیت در قبول شدن در دانشگاه تهران چیه

 • درس تدریس

  سلام وقتتون بخیر.
  من درس روش تدریس را کامل نخوندم.ولی ازمون و زبانشناسی را میتونم در حدود سی و پنج تا چهل درصد بزنم،مبخواهم درصد تخصصی ام به پنجاه و پنج برسد به نظر شما چه مباحثی ازتدریس را بخونم تا این درصد را بگیرم؟

 • عمومی یا تخصصی

  سلام من با اینکه گرامرم تقریبا خوبه اما اصلا نمیتونم اونها روی تستها اعمال کنم لغتها هم که نزدیک به نصف 3500 رو خوندم ولی دیگه نمیکشم همشو بخونم...پیش بینی میکنم تو کنکور نتونم عمومی ها رو خوب بزنم...سوالم اینه که برای رتبه خوب اوردن عمومی تاثیرگزار تره یا تخصصی
  برای حل مشکل گرامرم چیکار کنم؟واقعا خستم

 • قبولی

  با سلام ایا با 20 درصد عمومی و 20درصد تخصصی شانس قبولی در دوره شبانه و روزانه گرایش مترجمی وجود داره یا خبر؟

اطلاعات دفترچه کارشناسی ارشد زبان و ادبيات انگليسی

تعداد بازدید 6326 دفعه

داوطلبین کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی تا چند سال پیش باید در روز آزمون به دو دفترچه سوال پاسخ می‌دادند که یکی حاوی سوالات عمومی و دفترچه بعدی حاوی سوالات تخصصی بود.

در آزمون کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی با چه مواردی مواجه خواهیم شد

داوطلبین کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی تا چند سال پیش باید در روز آزمون به دو دفترچه سوال پاسخ می‌دادند که یکی حاوی سوالات عمومی و دفترچه بعدی حاوی سوالات تخصصی بود. داوطلبین کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی هم چنین تا قبل از آزمون سال 87 موظف بودند در هر دفترچه به 80 سوال (جمعا 160 سوال) پاسخ دهند که این میزان از سال 87 به 60 سوال در هر دفترچه کاهش یافت (جمعا 120 سوال). به باور سه گام یکی از مزیت‌های کاهش تعداد سوالات در کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی این است که داوطلبین با استرس کمتری مواجه می‌شوند و می‌توانند در میان تعداد محدود تری از سوالات به دنبال پاسخ صحیح بگردند. از آن جا که حیطه مسایل رشته ادبیات انگلیسی بسیار گسترده است کاهش سوالات می‌تواند احتمال گستردگی بیش از حد مباحث مد نظر سوالات را هم کم کند. نکته مثبت دیگری که در تحولات کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی رخ داده ادغام دو دفترچه است. در گذشته داوطلبین عموما در بخش عمومی با مشکل مواجه می‌شدند و در عین این که به وقت بیشتری نیاز داشتند مجبور بودند دفترچه اول و پاسخنامه را پس از موعد مقرر تحویل دهند حال آن که همین داوطلبین در بخش بعدی (یعنی دفترچه تخصصی) وقت اضافه زیادی داشتند که به دلیل منفک بودن دفترچه ها نمی‌شد از آن زمان برای پرداختن به سوالات بخش عمومی استفاده کرد. با ادغام دو دفترچه این مشکل تا حد زیادی حل شده است. اما داوطلبین نباید فراموش کنند که زمان خود را باید به درستی مدیریت نمایند.

در ادامه اطلاعاتی کلی درباره دفترچه سوالات کنکور کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی به شکل طبقه بندی شده ارائه شده است

 

تعداد دفترچه‌ها

یک دفترچه شامل زبان عمومی و تخصصی

زمان پاسخگویی

جمعا 150 دقیقه

تعداد سوالات

جمعا 120 سوال (60 سوال به ازای هر بخش)

زمان برگزاری آزمون در سال‌های اخیر

بعد از ظهر جمعه از ساعت 14 تا 16.30

ضرایب آزمون

زبان عمومی ضریب 2 و زبان تخصصی ضریب 3

مفاد زبان عمومی

گرامر، لغت، کلوز تست و ریدینگ

مفاد زبان تخصصی

نقد و اصطلاحات ادبی (20 سوال)، تاریخ ادبیات (20 سوال) و ژانر‌های ادبی (20 سوال)

سایر بخش های مجموعه زبان انگلیسی

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید. خواهشمند است سوالات خود را در قسمت اتاق فکر این رشته مطرح نمایید

تصویر فرد
CaptchaMvc