گزیده ای از اتاق فکر مجموعه مشاوره

ورود به اتاق فکر
 • زمان بندی

  سلام..ممنونم بابت مطالب اموزنده ای که ارایه کردید..خیلی به من کمک کرد..من رشته مشاوره هستم.
  به نظر شما اگه بخوام تازه شروع کنم زمان واسه خوندن دارم؟؟با وجود اینکه روزی 4 ساعت هم بیشتر نمیتونم وقت بذارم

 • انتخاب رشته

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس برق هستم ولی برای ارشد میخوام یکی از رشته های روانشناسی 2 بخونم
  به نظر شما رشته مشاوره بهتره بخونم یا تربیتی؟

 • zarib

  سلام بخشید من رشته مشاوره خانواده میخام کنکور بدم آیا دفترچه دو کتابشوبخانم مثل کودکان استثنایی یا سنجش تعلیم...اون که ضریب نداره بخانم یان رتبه تاثیر داره موندم کتاب هارا

 • چه شاخه ای از روان شناسی بخونم؟

  سلام .خسته نباشید.من رشته ادبیات میخونم حالا برای ارشد میخوام یکی از گرایش های روان شناسی رو امتحان بدم.علاقه خودم به رشته بالینی .خواستم نظر شما رو هم بدونم. و اگه میشه رتبه قبولی در رشته های بالینی و تربیتی رو بیان کنید .ممنونم

 • درصد دروس

  سلام، کسی میتونه من رو در مورد درصدها برای تک رقمی شدن در روانشناسی تربیتی راهنمایی کنه؟
  در حال حاظر زبان رو 60 و خورده ای میزنم گاهی 70 ولی پایین ترینی که زدم 50 بوده
  آمارو 30 و خورده ای
  رشد و تربیتی 50 گاهی بیشتر
  عمومی اصن ثبات نداره، نمیدونم هم چرا بین 20 تا 40 درصد متغیره
  واقعا نمیدونم این چند روزه مونده رو کدوم تمرکز کنم چون وقت کمه واقعا
  رتبه تک رقمی میخوام ک مطمئن باشم دانشگاه تهران روزانه قبول میشم، ظرفیتش 3 نفره چون

مجموعه مشاوره

 • بودجه بندی درس به درس و تحلیل سوالات کنکور ارشد مشاوره 99

  تحلیل و بودجه بندی درس به درس سوالات کنکور ارشد مشاوره 99 را در این مطلب مشاهده می کنید. مطالعه این بودجه بندی و تحلیل ها به داوطلبان کنکور ارشد مشاوره 1400 در تنظیم برنامه ریزی و مطالعه بهینه مفید خواهد بود.

 • دقیق ترین تخمین رتبه ارشد مشاوره 99

  با دقیق ترین نرم افزار تخمین رتبه ارشد مشاوره می توانید رتبه خود را با کمترین خطا در کنکور ارشد 99 تخمین بزنید. نرم افزار تخمین رتبه ارشد مشاوره 99 از اطلاعات کارنامه های کنکور ارشد 92 تا 98 در سهمیه های مختلف شامل: سهمیه آزاد، سهمیه پنج درصد ایثارگران و سهمیه بیست و پنج درصد ایثارگران برای تخمین رتبه استفاده می کند. تخمین رتبه ارشد مشاوره رایگان در این نرم افزار امکان پذیر است.

 • مصاحبه با رتبه های برتر ارشد مشاوره

  مصاحبه با رتبه های برتر رشته مشاوره موسسه 3گام در سال 98 را می توانید در این مطلب مشاهده کنید. رتبه های برتر رشته مشاوره در این مصاحبه تجربیات خود را در مورد کنکور ارشد با شما به اشتراک می گذارند.

 • برنامه ریزی سه ماهه ارشد مشاوره

  بهترین برنامه ریزی سه ماهه برای کنکور کارشناسی ارشد مشاوره در این مطلب توضیح داده شده است. با توجه به شرایط هر داوطلب برنامه ریزی سه ماهه ارشد مشاوره برای او متفاوت خواهد بود که در ادامه توضیح داده شده است.

 • نمونه کارنامه های سهمیه 5 درصد ایثارگران کنکور کارشناسی ارشد مشاوره 97

  داشتن اطلاعات درصد، رتبه و قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مشاوره در سال 97 به داوطلبان ارشد مشاوره سال 98 این کمک را می کند که بهترین برنامه ریزی را برای خود انجام دهند. نمونه کارنامه های ارشد مشاوره 97 سهمیه 5 درصد ایثارگری در این مطلب گنجانده شده است.

 • نمونه قبولی های سهمیه 5 درصد ایثارگران کارشناسی ارشد مشاوره

  برخی از ترازها و محل قبولی داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران مشاوره در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته را در اینجا می توانید ببینید. اطلاعات تراز و محل قبولی داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران کارشناسی ارشد مشاوره در سال گذشته، برای این که شما شرایط قبولی خود را در انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 98 و آزمون کارشناسی ارشد مشاوره سال 99 ارزیابی کنید بسیار اهمیت دارد.

 • دانلود سوالات و پاسخنامه آزمون کارشناسی ارشد مشاوره 99

  سوالات و پاسخ سوالات آزمون کارشناسی ارشد مشاوره سال 99 و سال های گذشته

 • ارشد مشاوره یا روانشناسی؟

  بعضی از افراد به اشتباه فکر می کنند که رشته روانشناسی بالاتر از رشته مشاوره است و بدون هیچ اطلاعات دقیقی صرفا با اطلاعات عامه وارد رشته روانشناسی می شوند.

 • روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت

  اطلاع از روش خواندن دروس نظریه های روان درمانی و شخصیت به داوطلبان کمک می کند که بتوانند به راحتی  بر مفاهیم آن مسلط شوند.

 • بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مشاوره 97

  اطلاع از تحلیل و بودجه بندی سوالات کنکور ارشد مشاوره 97، باعث صرفه جویی در زمان و جلو افتادن از سایر داوطلبان می شود.

 • دروس گرایش های ارشد مشاوره

  در این مطلب چارت درسی کارشناسی ارشد مشاوره و لیست دروس گرایش های ارشد مشاوره به همراه ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده برای آشنایی بیشتر داوطلبان آورده شده است.

 • مشاور تخصصی کارشناسی ارشد رشته مشاوره

  خانم افسانه احمدخانی ، رتبه 17 کارشناسی ارشد مشاوره خانواده دانشگاه تهران با بیش از 3 سال سابقه مشاوره و برنامه ریزی کنکور

 • وضعیت بازار کار رشته مشاوره

  با توجه به مشکلات روحی و روانی که جامعه روز به روز بیشتر با آن درگیر است، نیاز روز افزون جامعه به وجود افراد متخصص در رشته مشاوره، نیاز به این رشته و آینده شغلی این رشته را روز به روز بهتر می کند.

 • رتبه ها و محل قبولی کارشناسی ارشد مشاوره

  برخی از رتبه ها و محل قبولی کنکور کارشناسی ارشد مشاوره 98 و سال های گذشته را در اینجا می توانید ببینید. اطلاعات رتبه و محل قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مشاوره 98، برای این که شما شرایط قبولی خود را در انتخاب رشته و آزمون کارشناسی ارشد مشاوره سال 99 ارزیابی کنید بسیار اهمیت داد.

 • مشاوره انتخاب رشته کنکور ارشد مشاوره 99 - مشاوره تلفنی، آنلاین و حضوری

  مشاوره حضوری و تلفنی انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مشاوره سال 99 و نرم افزار مجازی انتخاب رشته ارشد مشاوره سال 99 را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین برخی از رتبه ها و محل قبولی آنها در کنکور کارشناسی ارشد مشاوره در سال 98 و سال های گذشته را می توانید در جداول مشاهده کنید. اطلاعات این مطلب به شما در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد مشاوره 99 به شما کمک خواهد کرد.

 • مجموعه مشاوره به روش 3گام

  داوطلبان عزیز کنکور کارشناسی ارشد رشته مشاوره، شما امروز، با برداشتن اولین قدم، یعنی تصمیم برای درس خواندن در یکی از گرایهشای رشته مشاوره قدم در راهی گذاشته اید که می تواند فرصت های بهتر و در نتیجه موفقیت های آتی بیشتری (فرصت شعلی مناسب تر، منزلت اجتماعی بیشتر، ازدواج راحت تر و ...) را برای شما به ارمغان آورد

 • معرفی کارشناسی ارشد مشاوره

  رشته مشاوره در میان رشته‌‌های علوم انسانی مجموعه‌‌‌ای از دانش‌های به هم پیوسته می باشد که به بررسی چگونگی استفاده از اصول و فنون روانشناسی در برقرای ارتباط با مراجع، کمک به بهبود فضای آموزش، تشخیص اختلال های کودکان، اختلال های یادگیری و ... می پردازد.

 • گرایش های کارشناسی ارشد مشاوره

  رشته مشاوره و راهنمایی یکی از رشته‌های گروه علوم انسانی است که جنبه‌ کاربردی دارد و دروس آن بیشتر در زمینه رشد، ابعاد مختلف شخصیت آدمی و پیشگیری از مشکلات و اختلالات بخصوص مشکلات دانش‌آموزان و نوجوان می‌باشد.

 • تفاوت کارشناسی ارشد روانشناسی و مشاوره

  داوطلبان برای تحصیل در یکی از دو رشته روانشناسی و مشاوره، باید در مرحله اول میزان علاقه و تطابق روحیات خود با رشته انتخابی را مدنظر داشته باشند.

 • اطلاعات دفترچه آزمون کارشناسی ارشد مشاوره

  آزمون کارشناسی ارشد رشته مشاوره در یک نوبت، معمولاً پنج شنبه عصر برگزار می شود.

 • بهترین منابع کنکور ارشد مشاوره 1400 + منابع سطح بندی شده کنکور مشاوره

  جداول زیر حاوی اطلاعات تمامی منابع کنکور کارشناسی ارشد گرایش های کارشناسی ارشد رشته مشاوره می باشد. بدیهی است که داوطلب نمی تواند تمامی این منابع را برای کنکورمطالعه کند.

 • ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده کارشناسی ارشد رشته مشاوره

  در جداول زیر تمامی دانشگاه هایی که در سال گذشته در گرایش های مختلف رشته مشاوره اقدام به پذیرش دانشجو نموده اند آورده شده تا شما داوطلبان عزیز از ابتدا هدف خود را بر دانشگاهی که مورد علاقه تان هست متمرکز کنید.

 • نمونه کارنامه، رتبه ها، درصدها و قبولیهای ارشد مشاوره 98

  کارنامه ها و اطلاعات درصدها و رتبه ها و قبولیهای داوطلبان آرمون کارشناسی ارشد مشاوره از سال 93 تا 98. داشتن اطلاعات درصد، رتبه و قبولی داوطلبان کارشناسی ارشد مشاوره در سال 98 به داوطلبان ارشد مشاوره سال 99 این کمک را می کند که بهترین برنامه ریزی را برای خود انجام دهند. سعی شده است نمونه کارنامه های ارشد مشاوره 98 در همه سهمیه ها (سهمیه آزاد، سهمیه 5 درصد ایثارگری و 25 درصد ایثارگری) ارائه شود.

 • دروس کارشناسی ارشد مشاوره

  در این مطلب، برای آشنایی هر چه بیشتر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مشاوره با دروس این رشته، توضیحی کلی در مورد هر یک از آن ها ارائه شده است.

 • برنامه و روش 3گام در کارشناسی ارشد مشاوره

  بذار توضیح فلسفه 3گام رو با یک واقعیت ملموس شروع کنم: همه ما بسیاری از افراد را می شناسیم که زمان زیادی برای درس خواندن گذاشته اند اما نتوانسته اند دانشگاهی که مد نظرشون هست پذیرفته بشوند. علت این هست که درس خواندن زیاد، شرط لازم برای قبولی هست، ولی شرط کافی نیست!

 • وضعیت ادامه تحصیل، رتبه بندی دانشگاههای معتبر دنیا و بازار کار در رشته مشاوره

  اگر میخواهید اطلاعات جامعی در رابطه با وضعیت ادامه تحصیل در مقطع دکتری در داخل و خارج از کشور، رتبه بندی دانشگاههای معتبر دنیا و بازار کار در رشته مشاوره بدست آورید، این مطلب را از دست ندهید.

 • مجلات علمی – پژوهشی در رشته روانشناسی

  در زیر به تعدادی از مجلات علمی – پژوهشی معتبر در گرایش های مختلف روانشناسی1 و 2 اشاره شده است.

اطلاعیه های ویژه