مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد جهت ساماندهی و توسعه، اقدام به تقسیم بندی واحدهای دانشگاهی خود در سراسر کشور نموده است که در این تقسیم بندی واحدهای دانشگاهی کل کشور به 10 منطقه آمایشی برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد تقسیم می‌شود، در ادامه این مبحث را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

در گذشته مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، به صورت متمرکز و در یکی از دانشگاه‌‌های تهران برگزار میشد. اعضا مصاحبه کننده پس از بررسی شرایط داوطلب اعلام میکردند که با توجه به نمره مصاحبه داوطلب، حد نصاب قبولی کدام یک از انتخابها را دارند. این روش مشکلات زیادی را به همراه داشت اعم از اینکه بسیاری از داوطلبان نمی توانستند برای جلسه مصاحبه در شهر تهران حاضر شوند. به همین دلیل بحث مصاحبه آمایشی  مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد مطرح شد.
دانشگاه آزاد جهت ساماندهی و توسعه، اقدام به تقسیم بندی واحدهای دانشگاهی خود در سراسر کشور نموده است که در این تقسیم بندی واحدهای دانشگاهی کل کشور به 10 منطقه آمایشی برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد تقسیم میشود، در ادامه این مبحث را به طور کامل توضیح خواهیم داد.
در صورت نیاز به مطالعه بیشتر در زمینه مصاحبه دکتری میتوانید مصاحبه دکتری را از سایت 3گام مطالعه فرمایید، همچنین میتوانید با درخواست یک جلسه مشاوره تخصصی از تجربه و دانش کارشناسان موسسه 3گام در زمینه مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد بهره ببرید.

مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت

مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

افرادی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 شده اند، در صورت پذیرش می توانند در مصاحبه رشته مورد نظر خود شرکت کنند. 
شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت ساماندهی و تسهیل پیشبرد اهداف مرکز دانشگاهی، موضوع منطقه بندی دانشگاه ها را مطرح کرد که طبق این مصوبه دانشگاه های آزاد در 10 منطقه تقسیم بندی شدند و در هر منطقه چند استان قرار می گرفت.
طرح مناطق آمایشی موجب تقویت و رشد واحدهای دانشگاهی میشود، زیرا زمانی که دانشگاههای یک منطقه آمایشی نسبت به سایر دانشگاههای همان منطقه از نظر علمی و امکانات قویتر هستند، به رشد واحدهای کوچکتر کمک میکنند و از طرفی دانشگاههایی که در یک منطقه آمایشی قرار دارند میتوانند اهداف مشخص و مشابهی را از نظر علمی دنبال کنند.
داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری دانشگاه آزاد، در صورتی که ثبت کد رشتههای خود را از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد به انجام برسانند، پس از اعلام نتایج آزمون در صورت مجاز شدن می توانند در جلسه مصاحبه حضور یابند و برای مشخص کردن مصاحبه مناطق آمایشی ده گانه باید ابتدا به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه و سپس منطقه آمایشی محل مصاحبه خود را انتخاب کنند. به این ترتیب که در مرحله اول داوطلب به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org وارد میشود.
سپس بر روی لینک فعال “سامانه ثبت نام مصاحبه آزمون دکتری تخصصی” کلیک میکند.
در این صفحه با وارد کردن کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در کارنامه اولیه داوطلب موجود است و سپس با فشردن کلمه “ورود”، می تواند به صفحه شخصی خود مراجعه نماید. سپس با انتخاب رشته ای که قصد شرکت در مصاحبه آن را دارد، هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را به صورت اینترنتی پرداخت میکند. قابل ذکر است پس از پرداخت هزینه مصاحبه به صورت اینترنتی باید در قسمت “وضعیت منطقه آمایشی انتخاب شده توسط شما”، عبارت ثبت نام شده درج شده باشد.
لازم به ذکر است، داوطلبانی که در مصاحبه چند واحد دانشگاه آزاد در استانهای یک منطقه آمایشی دعوت شده باشند، طبق جدول مناطق آمایشی مصاحبه دکتری آزاد، کافی است یکبار به محل برگزاری مصاحبه بروند و نمره مصاحبه برای تمامی دانشگاههای آن منطقه آمایشی ارسال شود.

لیست مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

برای هر یک از استان های کشور، دانشگاه آزاد مناطق آمایشی خاصی مد نظر دارد که در جدول زیر به آنها اشاره شده است.

منطقه

استان

محل برگزاری مصاحبه

1

تهران، البرز

علوم تحقیقات
تهران مرکزی
تهران جنوب

2

گیلان، مازندران، گلستان

ساری

3

اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان

تبریز

4

همدان، مرکزی، قزوین، قم

قزوین

5

کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام

کرمانشاه

6

یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری

اصفهان

7

بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد

شیراز

8

هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان

کرمان

9

خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان

مشهد

10

خوزستان

اهواز


جمع بندی مناطق آمایشی دکتری دانشگاه آزاد

بعد از برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به صورت استانی، این مصاحبه به مناطق آمایشی مصاحبه دکتری تغییر یافت. دانشگاه آزاد جدول مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را منتشر کرد تا داوطلبان بتوانند بر اساس دانشگاه های دعوت به مصاحبه شده برنامهریزی و در مصاحبه شرکت کنند.
بخش مصاحبه آزمون دکتری، از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش مهمی در پذیرش داوطلبان دوره دکتری دارد. مکان برگزاری فرآیند مصاحبه آزمون دکتری در هر سال ممکن است تغییر یابد که برای اطلاع از جزئیات بیشتر و دقیق تر می توانید با درخواست یک جلسه مشاوره تخصصی از کمک کارشناسان 3گام بهره ببرید.

سوالات متداول:

آیا داوطلبان برای شرکت در مصاحبه رشته محل های هر منطقه آمایشی دکتری دانشگاه آزاد بایستی هزینه پرداخت کنند؟ این هزینه به چه صورت باید پرداخت شود؟

بله داوطلبان برای مصاحبه رشته محل های هر منطقه آمایشی باید هزینه مصاحبه پرداخت کنند که به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد این فرآیند انجام می‌شود.

لیست مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را از کجا می توان دریافت نمود؟

این لیست از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام می‌شود که در هر سال ممکن است تغییر یابد، همچنین با خواندن این محتوا می‌توانید از لیست مناطق آمایشی مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اطلاع یابید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت