رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی

لیست کامل رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی، برای شما آورده شده است. همچنین به سوال متداول داوطلبان در مورد ادامه تحصیل در رشته ی ویروس شناسی پزشکی برای مقطع کارشناسی ارشد توضیح داده شده است.

 

رشته های ارشد مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی

در این مطلب به یکی از متداول ترین سوال های دانشجویان و فارغ التحصیلان کارشناسی ویروس شناسی پزشکی پاسخ خواهیم داد. سوالاتی مثل رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی کدام رشته ها هستند؟ کارشناسی ارشد ویروس شناسی پزشکی داریم یا نه؟ بهترین رشته برای ادامه تحصیل ویروس شناسی پزشکی در مقطع ارشد کدام است؟ با لیسانس ویروس شناسی پزشکی در کدام رشته های پزشکی می توان شرکت کرد؟ تغییر رشته درست از کارشناسی ویروس شناسی پزشکی به کارشناسی ارشد چطوری است و سوالاتی نظیر به این سوالات که بسیار پر تکرار است و از مشاورین تخصصی 3گام توسط دانشجویان رشته ویروس شناسی پزشکی پرسیده می شود. در مطالب قبل در مورد لیست کامل مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر رشته صحبت کرده بودیم و به خصوص رشته های مجاز برای کنکور ارشد ویروس شناسی پزشکی را مورد بررسی قرار دادیم ولی در این مطلب لیست رشته های ارشد مجاز برای مدرک کارشناسی رشته های وزارت بهداشت و به ویژه کارشناسی ویروس شناسی پزشکی توضیح داده شده است. لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی به فارغ التحصیلان این رشته کمک می کند تا شانس قبولی خود را در یکی از رشته های مورد علاقه امتحان کنند به ویژه که پذیرفته شدن در مقطع ارشد وزارت بهداشت برای بسیاری از فارغ التحصیلان به صورت یک هدف مهم می باشد که برای آن تلاش می کنند. از آنجا که در مقطع کارشناسی ارشد بر دانش و تخصص دانشجویان افزوده می شود لذا بازار کار خوبی هم می تواند در انتظار آن ها باشد که چه بسا بازار کار خوب رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هم مورد توجه بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گرفته است. ما در اینجا لیست تمام رشته های کارشناسی ارشد که با کارشناسی ویروس شناسی پزشکی می توانید در آن ها کنکور داده و ادامه تحصیل بدهید از دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت برای شما استخراج کرده ایم و از همه مهم تر تمامی این رشته ها از نظر کیفیت تحصیل توسط مشاوران تخصصی 3گام مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته اند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر و پرسیدن سوالات تخصصی می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام کنید.

 

 

جدول رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی

رشته کارشناسی  رشته ارشد مجاز برای شرکت با مدرک کارشناسی رشته ویروس شناسی پزشکی
مدرک کارشناسی(لیسانس) ویروس شناسی پزشکی آمار زیستی
اپیدمیولوژی
انفورماتیک پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت (HTA)
تاریخ علوم پزشکی
ژورنالیسم پزشکی
سلامت و ترافیک
سلامت و رفاه اجتماعی
فناوری اطلاعات سلامت
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی 
نانوفناوری پزشکی
یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی
تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی
بیوشیمی بالینی
زیست فناوری پزشکی
ژنتیک انسانی
ایمنی شناسی پزشکی
خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)
میکروب شناسی پزشکی
انگل شناسی پزشکی
سم شناسی
آموزش پزشکی

 

حالا که با تمام رشته های مجاز برای ادامه تحصیل با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی آشنا شدیم مهم ترین سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که بین رشته های جدول بالا بهترین رشته برای ادامه تحصیل ویروس شناسی پزشکی کدام رشته است و حتی آینده شغلی کدام رشته برای دانشجویان ویروس شناسی پزشکی بهتر است و درآمد کدام رشته بهتر از بقیه است.

 

 

سوالات متداول:

تغییر رشته از کارشناسی ویروس شناسی پزشکی به کارشناسی ارشد رشته های دیگر چگونه است؟

تغییر رشته از کارشناسی ویروس شناسی پزشکی به کارشناسی ارشد رشته های دیگر صورت می گیرد. در این مطلب تعدادی از رشته ها در مقطع ارشد آورده شده اند که دانش آموختگان با مدرک ویروس شناسی پزشکی می توانند هر یک از آن ها را به دلخواه انتخاب کنند.

آیا می توان ارشد میکروب شناسی پزشکی را با مدرک لیسانس ویروس شناسی پزشکی خواند؟

بله، می توان ارشد میکروب شناسی پزشکی را با مدرک لیسانس ویروس شناسی پزشکی خواند که در این مطلب هم بررسی شده است.

آیا رشته سم شناسی در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی قرار دارد؟

بله، رشته سم شناسی در لیست رشته های ارشد مجاز با مدرک کارشناسی ویروس شناسی پزشکی قرار دارد که ممکن است تعدادی از داوطلبان علاقه داشته باشند در این رشته ادامه تحصیل دهند لذا توضیحات آن در مطلب فوق قرار داده شده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

loading

3گام: مسیر مطمئن موفقیت