نکات مشاوران

 • tips1

  مفهوم کد ضریب در کنکور ارشد در این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین در مورد محتوای موجود در کارنامه داوطلبان ارشد و کد ضریب مشترک اطلاعاتی ارائه می شود.

 • tips1

  رشته های مجاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به صورت کامل لیست شده است. اگر رشته شما در لیست مدارک مورد پذیرش برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت نباشد، امکان شرکت در کنکور این رشته را ندارید. اطلاعات جدول رشته های مجاز برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت به روز و مطابق با آخرین اطلاعیه سنجش پزشکی است و می توانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

 • tips1

  نحوه محاسبه تراز کنکور ارشد را با فرمول اصلی در این مطلب مشاهده می کنید. نحوه محاسبه تراز کنکور ارشد را به صورت مرحله به مرحله به همراه توضیحاتی در مورد : مفهوم تراز، فرمول محاسبه تراز کنکور ارشد، نحوه محاسبه میانگین وزنی، نحوه ی محاسبه معدل موثر در محاسبه تراز کنکور ارشد، نحوه محاسبه درصد دروس را در ادامه می خوانید.

 • tips1

  کدهای لازم برای ثبت نام کنکور سراسری که داوطبان باید در فرم ثبت نام وارد کننددر این مطلب به تفکیک ارائه شده است. کدهای مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری شامل: کد سوابق تحصیلی دیپلم، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، کد ناحیه اخذ مدرک دیپلم، کد دانش آموزی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی ، کد عنوان دیپلم و پیش دانشگاهی، کد پیگیری 12 رقمی برای سهمیه، کد وضعیت نظام وظیفه، کد بخش محل تولد و کد استان و بخش محل اقامت می باشد.

 • tips1

  هر داوطلب باید کد استان و کد بخش محل اقامت برای تعیین حوزه امتحانی خود را در ردیف 44 فرم ثبت نام کنکور سراسری وارد کند. در این مطلب کد های مربوط به 31 استان ایران در جداول مرتبط با هر استان آورده شده است همچنین کد بخش محل اقامت را نیز می توانید در این جدول پیدا کنید. داوطلبان باید به کد استان و کد بخش محل اقامت برای تعیین حوزه امتحانی به خوبی دقت نمایند تا بتوانند در نزدیک ترین حوزه به محل اقامت خود در کنکور سراسری شرکت کنند.

 • tips1

  در ثبت نام اینترنتی کنکور سراسری داوطلبان باید اطلاعات فردی مورد نیاز را در بند های 1 تا 9 وارد کنند. بند 9 فرم ثبت نام کنکور سراسری مربوط به کد بخش محل تولد داوطلب می باشد که داوطلب باید اطلاعات کد بخش محل تولد خود را در این قسمت درج کند. کد بخش محل تولد را می توانید در جدول شماره 7 دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشاهده کنید.

 • tips1

  رشته های شناور در کنکور ارشد برای داوطلبان این رشته ها، در اینجا آورده شده است. کد رشته های امتحانی دوم کنکور کارشناسی ارشد به تفکیک گروه های آزمایشی علوم انسانی، گروه فنی و مهندسی، گروه علوم پایه، گروه کشاورزی و منابع طبیعی، گروه دامپزشکی و گروه هنر را می توانید در این مطلب مشاهده کنید.

 • tips1

  سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد برای داوطلبانی که معدل بالایی دارند مهم می باشد. تعریف سهمیه شاگرد اولی، شرایط استفاده از این سهمیه، ظرفیت پذیرش، نحوه استفاده و میزان تاثیر سهمیه شاگرد اولی در کنکور ارشد از مباحثی هستند که مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد با توجه به شرایط و ضوابط استفاده از سهمیه بدون آزمون را در این مطلب مشاهده می کنید. همچنین تعریف سهمیه استعداد درخشان، افراد حائز شرایط سهمیه استعداد درخشان، ظرفیت پذیرش، مزیت های این سهمیه، سطح بندی دانشگا ها متناسب با سهمیه استعداد درخشان و سایر شرایط مرتبط به تفکیک دانشگاه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

 • tips1

  نحوه دریافت کد 12 رقمی سهمیه ایثارگران برای ثبت نام کنکور سراسری در این مطلب قرار گرفته است. همچنین می توانید نسبت به دریافت کد ایثارگران 25 درصدی، ایثارگران 5 درصدی، رزمندگان و خانواده شهدا و همچنین کد ایثارگری ارتش و سپاه اطلاعات لازم را کسب کنید.