نکات مشاوران

 • tips1

  انتخاب رشته تجربی

  نکات مهم انتخاب رشته تجربی را در این مطلب بخوانید. بیشترین تعداد داوطلبان مخصوص کنکور تجربی است و بنابراین انتخاب رشته تجربی، مهم ترین انتخاب رشته سال 1400 خواهد بود.

 • tips1

  انتخاب رشته انسانی

  در انتخاب رشته کنکور انسانی 1400، وکیل، روانشناس و حسابدار و مدیر، شغلهای مورد علاقه داوطلبان علوم انسانی شده است. اما در کنار این رشته ها، رشته هایی وجود دارد که کمتر به چشم می آیند ولیکن آینده خوبی را از خود نشان می دهند.

 • tips1

  انتخاب رشته هنر

  انتخاب رشته کنکور هنر 1400 قطعا برای کسانی اهمیت دارد که به شکل دیگری زندگی را دوست دارند. یا عاشق سینما هستند یا یک نقاش خوب هستند و یا موسیقی را سالهاست که کار می کنند. در مورد نحوه ی انتخاب رشته درست کنکور هنر و نکات انتخاب رشته کنکور سراسری هنر 1400 توضیحاتی آورده ایم.

 • tips1

  انتخاب رشته ریاضی

  انتخاب رشته کنکور ریاضی 1400 نسبت به گذشته که تعداد داوطلبان کنکور ریاضی کاهش یافته است قدری ساده تر شده است. می توان گفت اصلی ترین دلیل این امر این است که بازار کار رشته های مهندسی اشباع شده است. هر چند معتقدیم که علاقه و پشتکار از بدترین رشته ها پولسازترین کارها را ایجاد می کند ولیکن همه این توانایی و خلاقیت را ندارند.

 • tips1

  پس از تصحیح پاسخنامه های کنکور ارشد وزارت بهداشت، مرکز سنجش پزشکی نتایج اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۰ را در سایت خود منتشر می کند. داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند با داشتن اطلاعات ثبت نام می توانند کارنامه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را دریافت کرده و از وضعیت مجاز بودن خود برای شرکت در انتخاب رشته مطلع شوند.

 • tips1

  انتخاب رشته کنکور زبان 1400 برای کسانی که از کودکی زبان خوانده اند و سر کلاسهای زبان رفته اند و به شدت به زبان علاقه مندند ایده ال است. انتخاب رشته برای این دسته چندان سخت نیست ولیکن گاهی پیش می آید که داوطلبان سایر گروهها رتبه های خوبی در این کنکور می آورند و رتبه نسبتا خوبی نیز در کنکور اصلی خود می آورند.

 • tips1

  شرایط معافیت از طرح نیروی انسانی ارشد بهداشت را اینجا مشاهده می کنید. جدول اسامی رشته های مشمول طرح اجباری نیروی انسانی وزارت بهداشت، انواع معافیت ها نظیر معافیت های در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی کشور، معافیت های در اختیار وزارت بهداشت، معافیت های خدمت نظام وظیفه (ماده 3 قانون) و شرایط و ضوابط استفاده از هر یک از آن ها در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  سهمیه های کنکور ارشد بهداشت و کسب اطلاعات در مورد آن ها مورد توجه بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت است.ا انواع سهمیه های اعم از سهمیه آزاد، سهمیه استعداد درخشان، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، سهمیه استعداد درخشان و شرایط و ضوابط استفاده از این سهمیه و واجدان شرایط سهمیه های کنکور ارشد وزارت بهداشت به تفکیک هر سهمیه مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت را در اینجا مشاهده می کنید. مباحثی نظیر زمان تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت، نحوه انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت و راهنمای تصویری شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد بهداشت در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته اند.

 • tips1

  تکمیل ظرفیت ارشد

  تکمیل ظرفیت ارشد در اینجا آورده شده است. در این مطلب مباحثی نظیر زمان ثبت نام و شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد، نحوه ثبت نام و شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد، نکات مهم در تکمیل ظرفیت ارشد و شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد مورد بررسی قرار گرفته است.