ضوابط و نحوه ثبت‌ نام و پذیرش بدون آزمون فارغ‌التحصیلان ممتاز دوره کارشناسی در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 93

دو شنبه ۳۰ دی تعداد بازدید 2659 دفعه

زمان ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد متقاضیان دوره‌های بدون آزمون نیز جهت استفاده از این تسهیلات باید ثبت‌ نام کنند.( زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام ارشد با آزمون است)

زمان ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد متقاضیان دوره‌های بدون آزمون نیز جهت استفاده از این تسهیلات باید ثبت‌ نام کنند.( زمان ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد همزمان با ثبت نام ارشد با آزمون است)
فارغ التحصیلان واجد شرایط پذیرش بدون آزمون در هر سال تحصیلی فقط برای یک بار و فقط در همان دوره امکان استفاده از این امتیاز را دارند.
پذیرش دانشجو فقط در رشته همنام و یا متجانس امکانپذیر است و دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، هرچند که دارای معدل کل بالای ۱۷ باشند مشمول پذیرش بدون آزمون نمی‌شوند.
داوطلبانی که جزو ۱۰ درصد فارغ‌التحصیلان برتر بر اساس تعداد ثبت‌ نام شدگان محل دانشگاهی در رشته مربوطه و در سال ورود باشند مشمول استفاده از این دوره هستند
در پذیرش بدون آزمون رتبه اکتسابی داوطلب در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ملاک عمل قرار نمی‌گیرد، فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی پیوسته باید حداکثر طی مدت هشت نیمسال و متقاضیان فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته باید حداکثر طی مدت چهار نیمسال دوره‌های مذکور را به پایان رسانده باشند.
دانشجویانی که از مرخصی بدون احتساب در سنوات استفاده کرده‌اند در صورتی مشمول پذیرش بدون آزمون می‌شوند که مجموع تعداد نیمسال‌های تحصیلی آنها از هشت برای کارشناسی پیوسته و چهار برای کارشناسی ناپیوسته تجاوز نکرده باشند.
فارغ التحصیلان واجد شرایط پذیرش بدون آزمون در هر سال تحصیلی فقط برای یک بار و فقط در همان دوره امکان استفاده از این امتیاز را دارند، پذیرش دانشجو فقط در رشته همنام و یا متجانس امکانپذیر است البته در صورتی که گرایش فارغ‌التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته وجود نداشته باشد یکی از گرایش‌های رشته موردنظر توسط فارغ‌التحصیل انتخاب و در فرم ثبت‌ نام اینترنتی پذیرش بدون آزمون درج می‌شود.
براساس این گزارش، صرف دارا بودن شرایط ثبت‌ نام برای پذیرش بدون آزمون به منزله قبولی نیست، چرا که پذیرش بر اساس ظرفیت موجود و اولویت افراد است، بنابراین به منظور استفاده از امکان قبولی در آزمون در صورت عدم پذیرش از طریق بدون آزمون به داوطلبان توصیه می‌شود که در آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز شرکت کنند.
مرکز آزمون پس از انقضاء مهلت ثبت‌ نام، واجدین شرایط پذیرش را بر اساس معدل رتبه بندی کرده و با توجه به ظرفیت مربوطه پذیرش این افراد با اولویت محل تحصیل و در صورت عدم پذیرش به صورت کشوری انجام می‌شود.
همچنین دانشجویانی که از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون در محل‌های دانشگاهی ثبت‌ نام می‌کنند حق درخواست انتقال به سایر محل‌های دانشگاهی را ندارند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد