افزایش رشته‌های مجازی دانشگاه سمنان...

دو شنبه ۷ مرداد تعداد بازدید 934 دفعه

پیگیری ها برای ایجاد رشته های الکترونیک (مجازی ) در این دانشگاه از مهرماه پارسال آغاز شده و تمامی زیرساخت های مورد نیاز هم مهیا شده است .

سرپرست آموزش الکترونیک (مجازی) دانشگاه سمنان گفت: پیگیری ها برای ایجاد رشته های الکترونیک (مجازی ) در این دانشگاه از مهرماه پارسال آغاز شده و تمامی زیرساخت های مورد نیاز هم مهیا شده است .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرزین یغمایی با بیان اینکه در مرحله اول با موافقت دفتر گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی، رشته مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی در دانشگاه سمنان ایجاد شده است افزود: در گام های بعدی ایجاد رشته‌هایی از جمله عمران، مدیریت و دیگر رشته‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش دانشجو برای مهر ماه امسال 40 نفر است اظهار کرد: پذیرش دانشجو دررشته مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی ارشد و به صورت آموزش محور است و از طریق برگزاری آزمون تخصصی و تکمیل ظرفیت انجام می شود.

وی در خصوص شرایط مورد نیاز برای دریافت مجوز آموزش مجازی در یک دانشگاه گفت: عموما آموزش های مجازی به دانشگاههای بزرگ کشور داده می شود و همچنین حتما باید رشته روزانه آن رشته در آن دانشگاه قبلا تدریس شده باشد.

یغمایی با اشاره به مزایای تحصیل الکترونیک (مجازی ) خاطرنشان کرد: این گونه آموزش برای افرادی که دارای مشغله کاری می باشند و مایل به ادامه تحصیل هستند اما فرصت حضور در کلاس را ندارند بسیار مفید بوده و با توجه به گسترش اینترنت به راحتی می توانند با این آموزش ها در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند.

به گفته یغمایی، دانشگاه سمنان جزء اولین دانشگاههای استان است که آموزش مجازی (الکترونیکی ) را راه اندازی کرده است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc