ظرفیت پذیرش دانشجویان پرستاری افزایش می یابد

پنج شنبه ۲۷ آذر تعداد بازدید 847 دفعه

محمد میرزابیگی معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کردظرفیت دانشکده های پرستاری کشور برای پذیرش دانشجو به علت نیاز دو برابری بخش های مراکز درمانی به خدمات پرستاری، افزایش می‌یابد، هم اکنون 175 دانشکده پرستاری با 50 هزار دانشجو در کشور فعالیت می کند.

به گزارش سرویس خبری 3گام به خبرگزاری ایلنا؛ محمد میرزابیگی معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اعلام کردظرفیت دانشکده های پرستاری کشور برای پذیرش دانشجو به علت نیاز دو برابری بخش های مراکز درمانی به خدمات پرستاری، افزایش می‌یابد، هم اکنون 175 دانشکده پرستاری با 50 هزار دانشجو در کشور فعالیت می کند.

راه‌اندازی معاونت پرستاری در دانشگاه های علوم پزشکی در مراحل پایانی درمان، بهداشت و آموزش از اهداف وزارت بهداشت است که نشان می دهد این سه بخش در کشور، متولی دارد اما مراقبت مردم که جزء بسیار مهمی است، متولی مشخصی ندارد.

وی افزود: معاونت پرستاری وزارت بهداشت در تلاش است که با ایجاد معاونت مراقبت و پرستاری در سطح وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، گامی موثر در پیشگیری، درمان و بازتوانی مردم بردارد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه اندازی معاونت پرستاری در دانشگاه ها را اقدام خوبی خواند و گفت: مراحل تشکیل این معاونت ها به خوبی طی شده و در حال نهایی شدن است

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد