همکاری تهران در برگزاری کنکور افغانستان

یک شنبه ۲۳ آذر تعداد بازدید 729 دفعه

مقرر شد سازمان سنجش ایران در بخش های آزمون سراسری کنکور دانشگاه های افغانستان، با این کشور همکاری کند.

به گزارش سرویس خبری 3گام به خبرگزاری مهر در سفر معاون ریاست اجرایی افغانستان به تهران؛ مقرر شد سازمان سنجش ایران در بخش های آزمون سراسری کنکور دانشگاه های افغانستان، با این کشور همکاری کند.

در مذاکرات انجام شده بین هیات افغانی و وزرای ذیربط جمهوری اسلامی ایران، نتایج ذیل حاصل شد:
مقرر شد توافق قبلی در خصوص اعطای تعداد 500 بورسیه تحصیلی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به محصلین افغانی که به دلیل مشکلات فنی به تعویق افتاده بود اجرایی شود. در این ارتباط هیئتی از طرف جمهوری اسلامی ایران به کابل سفر خواهد کرد تا با همکاری وزارت تحصیلات عالی جمهوری اسلامی افغانستان داوطلبان واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی راانتخاب  کنند.

  1.  توافق شد تا سازمان سنجش وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری جمهوری اسلامی ایران در بخش های آزمون سراسری کنکور دانشگاه های افغانستان، با وزارتخانه های معارف و تحصیلات عالی افغانستان همکاری کند.

  2. مقرر شد تا همکاری های بین وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران و وزارت معارف جمهوری اسلامی افغانستان، در خصوص ساخت مدارس ایران – افغان در افغانستان، تهیه وتدوین کتب درسی ، تدوین معیارهای آموزشی برای وزارت معارف افغانستان، انتقال تجارب آموزشی و تأمین سایر نیاز های وزارت معارف افغانستان افزایش یابد.

  3. وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران اعلام  آمادگی کردد تا در اولین فرصت هیئتی را به افغانستان اعزام می کند

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد