ارتقای سطح کیفی واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد

پنج شنبه ۱۳ آذر تعداد بازدید 699 دفعه

دانشگاه آزاد در تلاش است تا ضوابط و معیارهای وزارت بهداشت، در حوزه آموزش پزشکی را رعایت نماید

به گزارش سرویس خبری 3گام به خبرگزاری ایسنا؛ دکتر مصداقی‌نیا معاون پزشکی دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد در تلاش است تا ضوابط و معیارهای وزارت بهداشت، در حوزه آموزش پزشکی را رعایت نماید

همچنین با اشاره به اینکه راه‌اندازی رشته جدید تابع قوانین خاصی است افزود: ما در تلاش هستیم تا درخواست خود برای گسترش رشته‌های علوم پزشکی را با چارچوب مقررات شورای گسترش وزارت بهداشت تنظیم کنیم تا با درخواست ما موافقت شود.
معاون پزشکی دانشگاه آزاد درخصوص جذب نخبگان پزشکی به عنوان استاد وابسته اظهار کرد: ما از تعداد قابل توجهی از اساتید سرشناس پزشکی درخواست کردیم تا با ما همکاری کنند. در این راستا افرادی چون پروفسور سمیعی، دکتر فاضل، دکتر بهادری، دکتر شمس و دکتر ملک فضلی از جمله افرادی هستند که درخواست ما را پذیرفته‌اند، افزود: همکاری استاد وابسته در زمینه‌های مشورتی، پایان‌نامه دانشجویی، فعالیت‌های پژوهشی، و مراکز تحقیقاتی و در صورت ضرورت تدریس صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد: استاد وابسته در دانشگاه‌های دنیا مرسوم است در واقع دپارتمان‌های مهم که دارای اساتید استخدامی زیادی هستند، برای همکاری و کمک فکری از افراد برجسته حوزه تخصصی تحت عنوان استاد وابسته کمک می‌گیرند.
معاون پزشکی دانشگاه آزاد درخصوص راه‌اندازی رشته‌های پزشکی در واحدهای بین‌المللی توضیح داد: در تلاش هستیم تا واحدهای قدیمی را به روز کنیم و سطح کیفی امکانات را ارتقاء دهیم. همچنین برای واحدهای جدید هم در چارچوب مقررات این رشته اقدام می‌کنیم.
مصداقی‌نیا در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بیمارستان‌های فرهیختگان تهران، کازرون، اردبیل، تبریز در حال حاضر آماده هستند و درصددهستیم علاوه بر فراهم کردن تجهیزات برای این بیمارستان‌ها امکانات دانشگاه دندانپزشکی بروجرد را به روز کنیم، از برگزاری جلساتی با روسای واحد پزشکی دانشگاه آزاد در سراسر کشور برای تصمیم‌گیری در جهت افزایش ارتقای سطح کیفی این واحدها خبر داد.
وی در پایان با اشاره به امضای قراردادهایی برای خرید تجهیزات بیمارستان فرهیختگان، اظهار کرد: احتمال می‌دهیم این بیمارستان تا پیش از پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد