رشد 43 درصدی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه صنعتی اراک

شنبه ۱ آذر تعداد بازدید 918 دفعه

با پذیرش 271 دانشجو در سال تحصیلی جاری تعداد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه از مرز هزار دانشجو گذشته است.

به گزارش سرویس دانشگاه 3گام به نقل از خبرگزاری ایسنا، عباس پاک رئیس دانشگاه صنعتی اراک - منطقه مرکزی، به هدف‌گذاری‌های صورت‌گرفته در سند چشم‌انداز 1404 در حوزه تحصیلات تکمیلی اشاره کرد و گفت: این دانشگاه با افزایش 43 درصدی دانشجو در تحصیلات تکمیلی و رشد 36 درصدی در پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی توانسته است، این هدف از سند چشم‌انداز 1404 را محقق سازد.

با پذیرش 271 دانشجو در سال تحصیلی جاری تعداد دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه از مرز هزار دانشجو گذشته است.
همچنین عنوان کرد: این دانشگاه از ابتدا با پنج رشته کار خود را آغاز کرده و امروزه با 11 رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و هزار و 112 دانشجو به فعالیت علمی خود همچنان ادامه می‌دهد.
وی افزایش هشت رشته در عرض سه سال را یک موفقیت علمی‌آموزشی برای دانشگاه عنوان کرد و گفت: این دانشگاه با ایجاد این رشته‌ها توانسته به صنعت استان کمک کند و از طرفی زمینه علم‌آموزی دانشجویان علاقمند در این رشته‌ها را فراهم کند.
پاک، پنج رشته‌ برق قدرت، اکتشاف معادن، نقشه برداری عمران، ساخت تولید و مکانیک را از گرایشات کارشناسی این دانشگاه عنوان کرد.
وی با تأکید براینکه گرایش جبر از شاخه ریاضیات امسال به رشته‌های کارشناسی ارشد این دانشگاه اضافه شده است به دیگر رشته‌های این مقطع اشاره کرد و گفت: فیزیک حالت جامد، مکانیک ساخت و تولید، طراحی کاربردی، برق قدرت و معدن اکتشاف از رشته‌های این دانشگاه در مقطع ارشد است.
ئیس دانشگاه صنعتی اراک، سنگر دانش را خط مقدم جهاد علمی در کشور معرفی کرد و گفت: دانشجویان سربازان این سنگرهستند که با جدیت و تلاش در علم‌آموزی می‌توانند این سنگر را حفظ کنند.
وی آبادانی ایران را ملاک اصلی فعالیت دانشگاه‌ها دانست و گفت: برای تحقق این امر اتحاد بین دانشجو و دانشگاه نیاز است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc