آغاز ثبت نام آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل از امروز

شنبه ۱۷ آبان تعداد بازدید 837 دفعه

ثبت‌نام آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل 1394 و المپیاد علمی دانشجویی کشور از امروز شنبه 17 آبان ساعت 20، منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود و تا ساعت 24 روز یکشنبه 25 آبان ماه ادامه دارد.

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام، حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: ثبت‌نام آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل 1394 و المپیاد علمی دانشجویی کشور از امروز شنبه 17 آبان ساعت 20، منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود و تا ساعت 24 روز یکشنبه 25 آبان ماه ادامه دارد.

وی افزود: علاقمندان به تحصیل در دوره‌های تحصیلات تکمیلی باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند به عنوان داوطلب مقطع کارشناسی ارشد حداکثر در دو رشته امتحانی (رشته امتحانی اول و رشته امتحانی دوم طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون) متقاضی شوند.

توکلی گفت: داوطلبان می‌توانند به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ 250 هزار ریال به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: داوطلبانی که علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم ‌هستند، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مربوط در تقاضانامه درج ‌کنند. این دسته از داوطلبان باید برای رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر، به مبلغ 250 هزار ریال علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری کنند.

توکلی گفت: داوطلبانی که متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و شناور) بوده و علاقمند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ 80 هزار ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور، برای اعلام علاقمندی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، آزمون تحصیلات تکمیلی 1394 در روزهای چهارشنبه ،پنجشنبه و جمعه 15، 16 و 17 بهمن ماه 93 برگزار می‌شود و داوطلبان لازم است از روز یکشنبه 12 بهمن ماه تا روز سه شنبه 14 بهمن ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

توکلی گفت: محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در تقاضانامه تعیین می‌شود و لازم است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنمای ثبت‌نام و درج کد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام کنند.

وی گفت: همچنین داوطلبان می‌توانند همزمان ‌با برگزاری‌ امتحانات‌ آزمون ‌ورودی تحصیلات‌ تکمیلی (دوره‌های ‌کارشناسی ‌ارشد ناپیوسته ‌داخل‌) سال 1394، در نخستین ‌مرحله آزمون المپیاد علمی دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در صفحه 8 دفترچه راهنما در آزمون شرکت کنند.

توکلی ادامه داد: به داوطلبان توصیه می‌شود در انتخاب کدرشته‌های امتحانی (اول و دوم) و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت کنند پس از دریافت کد پیگیری 14 رقمی در این زمینه به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و یا جابجایی ترتیب اثر داده نمی‌شود.

به گفته وی، تمام فارغ‌التحصیلانی‌ که‌ مقطع‌ کارشناسی‌ ارشد خود را به‌ پایان‌ رسانده‌اند و از لحاظ نظام وظیفه منعی ندارند، در صورت‌ تمایل‌ به ‌شرکت‌ در رشته‌ دیگری‌ به‌ جز رشته‌ فارغ‌التحصیلی‌، لازم‌ است‌ نسبت‌ به‌ تکمیل‌ تقاضانامه‌ بر اساس‌ مقطع‌ کارشناسی‌ اقدام‌ کنند. ضمن اینکه لازم است به تذکر مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون توجه کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc