منع استخدام مجردها برای هیأت علمی، دانشگاه‌ها را از نخبگان محروم می‌کند

شنبه ۱۷ آبان تعداد بازدید 840 دفعه

منوعیت استخدام افراد مجرد هیچ دلیلی ندارد. وضع یک قانون عام برای عده‌ای محدود، منطقی و معقول نیست.

رییس دانشگاه علم و صنعت ایران با ابراز مخالفت نسبت به طرح ممنوعیت استخدام مجردین به عنوان عضو هیأت علمی گفت: ممنوعیت استخدام افراد مجرد هیچ دلیلی ندارد. وضع یک قانون عام برای عده‌ای محدود، منطقی و معقول نیست.

به گزارش 3گام، دکتر علی برخورداری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار داشت: من اصلاً موافق چنین طرحی نیستم چراکه افراد معمولاً زمانی که تحصیل می‌کنند کمتر شرایط ازدواج دارند و پس از فارغ‌التحصیلی و اخذ مدرک دکتری و پیدا کردن یک شغل با ثبات به فکر ازدواج خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه وضع یک قانون کلی برای عده‌ای محدود امر درستی نیست، گفت: جوانان به طور نرمال پس از پیدا کردن شغل مناسب ازدواج می‌کنند و تعداد افرادی که با محیا نشدن شرایط، ازدواج می‌کنند، بسیار کم است و وضع یک قانون کلی برای یکسری استثناء معقول نیست.

وی درباره آسیب‌هایی که این طرح به دانشگاه‌ها وارد خواهد کرد، گفت: چنین قوانینی دانشگاه‌ها را از استخدام نخبگان و شاگرد اول‌ها محروم می‌کند و برای وضع یک قانون باید تمام جوانب را در نظر گرفت و یک قانون عام پسند وضع کرد.

برخورداری در مورد وضعیت تقاضای هیأت علمی در دانشگاه علم و صنعت گفت: دانشگاه علم و صنعت نیاز چندانی به هیأت علمی ندارد اما هر ساله به دلیل توسعه‌ها و بازنشستگی برخی افراد معمولاً 20 نفر استخدام می‌کنیم که این جذب ها از طریق بورسیه‌ها و فراخوان‌های جذب صورت می‌گیرد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc