افتتاح دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی با ۱۰ رشته گرایش در مقاطع مختلف

چهار شنبه ۷ آبان تعداد بازدید 682 دفعه

دانشکده علامه طباطبایی نخستین دوره کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و همچنین در سال 85 اولین دوره دکتری را در واحد تهران مرکز راه اندازی کرد

دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز صبح دیروز با حضور دکتر حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و جمعی از معاونان و روئسای واحدهای دانشگاهی افتتاح شد.

به گزارش 3گام به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در این مراسم دکتر عقیلی رئیس دانشکده خبر در سخنانی با اشاره به اهمیت خبر در دنیایی که زندگی می کنیم، گفت: افتخار دانشگاه آزاد اسلامی این است که از سال 69 همزمان با دانشکده علامه طباطبایی نخستین دوره کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی و همچنین در سال 85 اولین دوره دکتری را در واحد تهران مرکز راه اندازی کرد.

وی ادامه داد: از نظر کمی و کیفی پتانسیل همکاری دوجانبه و همه جانبه ای بین کادر نیروی انسانی در حوزه روابطی عمومی و تولید خبر وجود دارد.

عقیلی یاد آور شد: در دنیایی که امپریالیسم خبری و اطلاعات، هدایت افکار عمومی را به دست گرفته است، وجود دانشکده خبر به طوری که بتواند به تولید و توزیع خبر بپردازد ضرورت می‌یابد.

وی با بیان اینکه سهم دانشگاه‌ها در تولید خبر و علوم ارتباطات کاهش یافته است، گفت: باید این سهم بیش از گذشته افزایش یابد.

رئیس دانشکده خبر واحد تهران مرکز در واکنش به برخی از انتقادات به تأسیس دانشکده خبر دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: پیام من به تمامی این دوستان این است که هرچه دانشکده خبر در دانشگاه های کشور بیشتر باشد، به طور حتم قدرت مانور کشور در عرصه خبر و ارتباطات بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: دانشکده خبر واحد تهران مرکز دارای 3 گرایش ارتباطات در مقطع دکتری شامل روزنامه نگاری، مدیریت رسانه و فرهنگ و رسانه است و همچنین رشته‌های مطالعات فرهنگی و روابط عمومی به عنوان رشته های جدید به مقطع کارشناسی ارشد به این دانشکده اضافه شده است.

عقیلی با بیان اینکه این دانشکده دارای 5 گرایش در مقطع کارشناسی است، گفت: امیدواریم که دانشکده خبر با یک رویکرد تخصصی در جهت مصالح نظام و اهداف دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارد.

برای ارائه تسهیلات در دانشکده خبر دانشگاه آزاد به خبرنگاران باید مجوز صادر شود

همچنین رئیس دانشکده خبر دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران درباره چگونگی ارائه تسهیلات این دانشگاه به خبرنگاران ،گفت: در تمام موارد تابع مقررات وزارت علوم هستیم و اگر بخواهیم برای خبرنگاران سهمیه‌ای تعیین کنیم هم باید مجوز صادر شود.

عقیلی گفت: ‌برای ارائه تسهیلات به خبرنگاران تابع مقررات وزارت علوم هستیم. همان طور که مجوزهای پذیرش دانشجو به غیر از شرایط کنکور باید به دستور مقامات ذی‌ربط باشد اگر بخواهیم سهمیه‌ای به خبرنگاران بدهیم هم تابع مقررات هستیم.

وی افزود: برای توسعه ارتباطات بین کارشناسان ارتباطات کشور سعی داریم نشست‌هایی در دانشکده برگزار کنیم.

همچنین تلاش می‌کنیم یکی از کلاس‌های درس ارتباطات دانشگاه تهران یا صدا و سیما را در کنار دانشجویان دانشکده خبر دانشگاه آزاد برگزار کنیم.

عقیلی اظهار کرد: دانشکده خبر دانشگاه آزاد در تمام حوزه‌ها امکانات مورد نیاز را دارد .

وی افزود:‌در نظر داریم دوره‌های کوتاه مدت فوق‌برنامه یا مجازی در آینده برگزار کنیم و همچنین برای نخستین‌ بار سعی داریم با دریافت مجوزهای لازم دروس را به صورت انگلیسی برگزار کنیم.

به گزارش آنا،در مراسم افتتاحیه این دانشکده دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر رهنمای رودپشتی معاون برنامه‌ریزی دانشگاه، دکتر واشقانی فرهانی معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه، دکتر رضاییان دبیر شورای عالی ارتباطات و اطلاع رسانی، دکتر حسین زاده لطفی رئیس واحد تهران مرکز و .... دکتر میرزاده را همراهی کردند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc