وام 10 میلیونی ازدواج دانشگاه آزاد

پنج شنبه ۱۷ مهر تعداد بازدید 1190 دفعه

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خبر از ابلاغ بخشنامه وام 10میلیون تومانی ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی داد.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خبر از ابلاغ بخشنامه وام 10میلیون تومانی ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی داد.

به گزارش سرویس اخبار دانشگاهی 3گام، دکتر سعید کاردار، با اعلام این خبرگفت: بخشنامه ارائه تسهیلات 10 میلیون تومانی ازدواج به دانشجویانی که تاریخ ازدواج آنها از 6 شهریور 1393 باشد ابلاغ شده و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت www. stu. iau. Ir برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

وی گفت: بخشنامه وام 10 میلیون تومانی ازدواج به تازگی به تمامی نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیات‌ امنای استان‌ها، معاونان هماهنگی، دبیران هیات امنای استان‌ها، واحد‌ها و مراکز آموزشی و آموزشکده‌ها ابلاغ شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: با عنایت به دستور رییس دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص ترویج و حمایت از سنت حسنه ازدواج، دانشجویانی که از تاریخ 6 شهریور 93در روز مبارک ولادت حضرت معصومه (س)،( روز دختر) به بعد ازدواج کرده و متقاضی اخذ وام یکصد میلیون ریالی ازدواج هستند، می توانند از طریق سامانه معاونت دانشجویی به نشانی www.stu.iau.ir ثبت نام، تا پس از بررسی اداره کل صندوق رفاه و بیمه دانشجویی و اعلام مراتب به شعبات پست بانک مورد نظر وام مذکور را دریافت کنند.

وی در تشریح شرایط وام ازدواج دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: باید توجه داشت تسهیلات مذکور به دانشجویان فعال دانشگاه آزاد اسلامی که در ترم جاری ثبت نام کرده اند، ارائه خواهد شد، همچنین دانشجویانی که قبل از این تاریخ ازدواج کردند شامل این بخشنامه نشده و مطابق بخشنامه قبلی تسهیلات 15 میلیون ریالی و با بازپرداخت 20 ماهه دریافت خواهند کرد.

کاردار تصریح کرد: کارمزد این وام 14 درصد با بازپرداخت 5 ساله است و در صورتی که هر دو دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی باشند مبلغ مذکور به هر دو نفر تعلق می‌گیرد، همچنین شرایط ضامنین مطابق با شرایط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و استعلامات مربوطه جهت اقساط معوقه یا داشتن چک برگشتی جهت متقاضی و ضامن توسط بانک عامل صورت خواهد پذیرفت.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در تشریح مدارک مورد نیاز دریافت وام دانشجویی نیز گفت: تصویر صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجوی متقاضی، تصویر کارت ملی دانشجوی متقاضی، تصاویر 5 صفحه اول سند ازدواج و تصاویر شناسنامه ضامن و کارت ملی وی از جمله مدارک لازم برای ثبت نام دریافت این وام است.

کاردار مدارک مورد نیاز برای مراجعه به بانک عامل را نیز این گونه بر شمرد و تاکید کرد: اصل شناسنامه مربوط به هر زوج دانشجو، اصل کارت ملی و دانشجویی، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در ترم جاری یا فرم ثبت نام و انتخاب واحد در ترم جاری، ارائه عقد نامه یا سند ازدواج، ارائه سفته خام به مبلغ 155میلیون ریال، ارائه چک ضمانت به مبلغ 155میلیون ریال در وجه پست بانک ایران بدون درج تاریخ و واریز7 میلیون ریال توسط متقاضی تسهیلات جهت افتتاح حساب و کپی فیش تلفن محل سکونت جهت دریافت کد پستی معتبر از جمله مدارک مورد نیاز برای معرفی متقاضی به بانک های عامل است.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در توضیح مدارک مورد نیاز برای ضامن دانشجویان متقاضی دریافت وام دانشجویی گفت: اصل کارت ملی، اصل شناسنامه، ارائه نامه کسر از حقوق از ذیحسابی یا امور مالی سازمان متبوع با مهر سازمان، آخرین حکم کارگزینی و فیش حقوقی با مهر سازمان متبوع برای ضمانت کنندگان الزامی است.

وی تاکید کرد: بررسی مدارک وام صرفا توسط بانک عامل صورت پذیرفته و تأیید صحت مدارک ارسالی بر عهده بانک خواهد بود همچنین در صورتی که متقاضیان در هر مرحله با مشکلی مواجه شدند و یا فرایند ثبت نام تا دریافت وام بیش از 30 روز به طول انجامید به آدرسmirzadeh@iau.ac.ir یا kardar@iau.ac.ir ایمیل ارسال کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc