MBA و DBA اتخاذ تصمیمات جدید در مورد رشته های

سه شنبه ۸ مهر تعداد بازدید 738 دفعه

عبدالرحیم نوه ابراهیم گفت: رشته دکتری "ادیان غیرابراهیمی" با پیشنهاد دانشگاه ادیان و مذاهب در شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم تصویب شد.

به گزارش سرویس خبری 3گام به نقل از پرتال دانشگاهی ، مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم  آقای "عبدالرحیم نوه ابراهیم" مصوبات جدیدی در خصوص تصویب رشته های جدید ارائه داد و همچنین توضیحاتی هم درباره رشته های mba و DBA ، مطرح کرد.  
عبدالرحیم نوه ابراهیم گفت: رشته دکتری "ادیان غیرابراهیمی" با پیشنهاد دانشگاه ادیان و مذاهب در شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم تصویب شد.
وی به دیگر رشته ای که در وزارت علوم مصوب شده اشاره کرد، و افزود: از دیگر مصوبات شورای برنامه ریزی آموزشی می توان به تصویب رشته " مهندسی صنایع گرایش تعمیرات و نگهداری " که مورد نیاز بخش صنعت است اشاره کرد، همچنین رشته جدید دکتری " اطلاعات و دانش شناسی " با گرایش " دانش " این هفته تصویب شد.
نوه ابراهیم از تازه ترین تصمیمات شورای برنامه ریزی آموزشی در خصوص رشته های mba و DBA خبر داد و افزود: پیش از این رشته mba را تحت عنوان " مدیریت اجرایی " می شناختند اما با تصویب شورای برنامه ریزی، نام این رشته به " مدیریت کسب و کار " تغییر یافت و در سال تحصیلی جاری به صورت پایلوت در سه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف و تهران اجرا می شود؛ اما از سال آینده سایر دانشگاهها هم می توانند مجری پذیرش در این رشته باشند.
وی ادامه داد: تعداد واحدهای درسی این رشته از 58 به 48 واحد کاهش یافته است.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم درباره رشته DBA با ذکر توضیحاتی، خاطرنشان کرد: برخی ازدانشگاهها در خصوص دکتری mba سوالاتی مطرح کرده اند که باید اعلام کرد دکتری این رشته، هم اکنون تحت عنوان DBA و با عنوان " آینده پژوهی " در وزارت علوم تصویب شده که در واقع یک دوره مدیریت استراتژیک به شمار می آید.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc