تخلف قانونی در پرداخت حقوق حق التدریس‌ها

پنج شنبه ۳ مهر تعداد بازدید 609 دفعه

مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی یک خانواده هستند و هریک کار خود را به صورت جداگانه انجام می دهند، نمی شود

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی یک خانواده هستند و هریک کار خود را به صورت جداگانه انجام می دهندف، نمی شود آنها رابا هم ادغام کرد پس دراین خصوص دغدغه نداشت باشید. مسعود شفیعی در نشست روسای دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سراسر کشور که صبح امروز در دانشکده فنی و حرفه‌ای شریعتی برگزار شد با اشاره به تغییرات مدیران دانشگاه‌های علمی کاربردی گفت: 45 نفر تغییر کرده اند که این افراد یا کسانی بودند که مدرک لیسانس داشتند و یا دانشجو، یا بازنشسته بودند و یا براساس پرونده تخلفات امکان مدیریت نداشتند البته تغییر باعث رشد مجموعه خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر تغییر و تحولات انجام پذیرفته و روسای مراکز ما باید با قدرت کار خود را دنبال کنند.

سرپرست دانشگاه جامع عملی کاربردی به ماموریت دانشگاه فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: تفاوت ماموریت ما با دیگر دانشگاه‌ها این است که آنان عرضه محور و ما تقاضامحور هستیم و اینکه باید نیازهای جامعه را برآورده کنیم و نیروهایی تربیت کنیم که در بازار کار جایگاهی داشته باشند.

وی در خصوص اقدامات در دستور کار این دانشگاه گفت: تلاش داریم با زحماتی که کشیده شده است حقوق معوقه بازنشستگان و دیگر مشکلات آنان را حل کنیم و در خصوص هیات علمی شدن تعدادی از مدرسین ما نیز پیگیری‌های لازم را انجام داده‌ایم و بنده معتقدم از آنجایی که ما دانشگاه شده‌ایم باید عضو هیات علمی جذب کنیم.

آقای شفیعی پیرامون ابلاغیه مقام معظم رهبری در رابطه با سیاست‌های علم و فناوری گفت: خیلی از مطالبی که در این خصوص بیان کردند به ما (دانشگاه فنی و حرفه‌ای) برمی‌گردد به این ترتیب که اگر ما وظایفمان را به خوبی انجام دهیم سیاست‌های این حوزه به نحو احسنت اجرا می‌شود. ما باید کاری کنیم که دغدغه‌های مسئولین کشور در حوزه علم و فناوری برطرف شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: من از شما (روسای دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای) می‌خواهم تا در رابطه با اجرایی شدن ابلاغیه مقام معظم رهبری برنامه‌هایتان را ارائه دهید و در همین رابطه نیز برنامه‌های پیشنهادی در حوزه‌های اجرایتان را نیز بیان کنید.

سرپرست دانشگاه جامع عملی کاربردی تصریح کرد: شما باید به ما کمک کنید تا در راستای ارتقای دانشگاه فنی و حرفه‌ای قدم برداریم و از شما می‌خواهم مشکلات و گلایه‌هایتان را به غیر از مجموعه خودمان با هیچ نهاد و فرد دیگری در میان نگذارید.

شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: توسعه رشته‌ها و ظرفیت دانشجویی باید بر مبنای کار کارشناسی باشد و در این خصوص مسئله پولسازی را در نظر بگیرید و نیازهایتان را در این خصوص به ما اعلام کنید البته بازنگری دروس نیز باید مدنظرتان قرار داشته باشد.

وی خطاب به روسای دانشکده های فنی و حرفه ای گفت: بعضا شنیده ایم برخی حواستان نیست و به خودتان کلک می زنید حق التدریس ها را جذب کرده و به عنوان کارمند استفاده می کنید و برای پرداخت حقوق لیست حق التدریس ارایه می دهید این خلاف قانون است و تنبیه می شوید.

شفیعی افزود: مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی یک خانواده است و هریک کار خود را به صورت جداگانه انجام می دهدو نمی شود آنها رابا هم ادغام کرد پس دراین خصوص دغدغه نداشته باشید .

وی ادامه داد: امسال ما 90 هزار ظرفیت داشتیم که به نظر می رسد همه پر شود برخی از دانشگاه ها هستند که زیر 50 درصد توانستند ظرفیت های خود را پرکنند.

شفیعی در پایان از روسا مراکز و دانشکده های فنی و حرفه ای خواست که از تجملات پرهیز کنند و بودجه را فقط صرف مرکز و دانشجویان کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc