افزایش شهریه‌های دانشگاه آزاد بعد از تایید رییس هیات امنا

شنبه ۲۹ شهریور تعداد بازدید 537 دفعه

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد: افزایش شهریه دردانشگاه آزاد باید به تصویب هیات امنا برسد و پس از تایید رئیس هیات امنا، قابلیت اجرایی دارد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام کرد: افزایش شهریه دردانشگاه آزاد باید به تصویب هیات امنا برسد و پس از تایید رئیس هیات امنا، قابلیت اجرایی دارد.

محمد مهدی زاهدی گفت، با بیان اینکه میرزاده رئیس دانشگاه آزاد فردا در جلسه کمیسیون آموزش درباره‌ی ظرفیت تحصیلات تکمیلی گزارش خواهد داد، گفت: در این جلسه وی توضیح خواهد داد که روند کار چگونه بوده و چند درصد نسبت به سال‌های قبل افزایش وجود داشته است و این که این افزایش بر اساس چه امکانات جدیدی بوده که در آن دانشگاه فراهم شده است.

وی افزود: به عنوان مثال آیا از نظر رتبه‌های هیات علمی با مرتبه‌ی استادیار به بالاتراتفاق خاصی افتاده و یا این که درمورد تجهیزات وامکانات سخت افزاری توانسته‌اند کاری انجام دهند که پذیرای افزایش درصد در مقطع تحصیلات تکمیلی باشد، بنابراین مقرر شده که در جلسه فردای کمیسیون آموزش در این زمینه بحث کارشناسی به عمل آید.

رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس درمورد افزایش شهریه‌ی ثابت دانشگاه آزاد و پیام نور نیز اظهارکرد: افزایش شهریه در مورد دانشگاههای دولتی ابتدا باید به تصویب هیات امنا برسد و با تایید وزیر علوم ابلاغ شود اما در مورد دانشگاه آزاد اسلامی هیات امنا – که وزیر علوم نیز دراین هیات عضو است – تصمیم می‌گیرد و پس از تایید رئیس هیات امنا قابلیت اجرایی دارد، البته در مورد سایر دانشگاه‌های غیرانتفاعی‌ نیز این تصمیم با ابلاغ وزیر علوم قابل تسری است.

زاهدی افزود: بنابراین خارج از ضوابطی که گفته شد امکان افزایش شهریه وجود ندارد لذااین مساله باید بررسی شود که آیا روند مذکور طی شده است یا خیر؟

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc