تاسیس دانشکده مهندسی برق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

پنج شنبه ۲۵ مهر تعداد بازدید 3407 دفعه

معاون آموزشی واحد تهران جنوب از تاسیس دانشکده مهندسی برق از نیمسال اول سال تحصیلی ۹۲-۹۳ خبر داد.

به گزارش سرویس اخبار دانشگاه 3 گام دات کام: معاون آموزشی واحد تهران جنوب از تاسیس دانشکده مهندسی برق از نیمسال اول سال تحصیلی ۹۲-۹۳ خبر داد.

عبدالحسین موحدی با بیان اینکه تخصصی کردن دانشکده‌ها به لحاظ شرایط و ماهیت ویژه آنها در ارتقای سطح کیفی آموزش تاثیر بسزایی دارد، اظهار داشت: قطعا امکانات هر دانشکده از نظر تخصصی با گذشت زمان براساس رشته‌های دایر در آن و تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل، مجهزتر و مفیدتر خواهد شد.
به این ترتیب علاوه بر چشم‌انداز قطب فنی مهندسی بودن این واحد در سطح دانشگاه آزاد اسلامی، اضافه شدن دانشکده تخصصی دیگری در این حوزه خود اهمیت موضوع را دو چندان می‌کند.
موحدی، معاون آموزشی واحد تهران جنوب گفت: دانشکده مهندسی برق فعلا با تعداد ۳۱۵۵ نفر دانشجو (شامل ۲۶۵۱ نفر در ۹ رشته مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و ۵۰۴ نفر در چهار رشته مقطع کارشناسی‌ارشد) کار خود را آغاز می‌کند.

معاون آموزشی واحد تهران جنوب به روند رو به رشد کیفی دانشگاه در سطوح آموزشی اشاره کرد و بیان داشت: این دانشکده با دارابودن اعضای هیات‌علمی با درجه دکترا و با مرتبه استادیار، دانشیار و استاد از پتانسیل مناسبی در جهت گسترش کمی و کیفی و ارتقای سطح آموزشی و پژوهشی تحصیلات تکمیلی برخوردار است.
در این راستا اقدامات لازم در جهت گسترش تعداد گرایش‌های کاملا تخصصی رشته‌های کارشناسی‌ارشد و نیز جذب دانشجو در دوره دکترا به عمل آمده است.
ضمن اینکه اخذ مجوز برای رشته‌های جدید میان‌رشته‌ای نیز برای نیمسال دوم ۹۲-۹۳ به بعد در دست اقدام است.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc