برگزاری دوره های بازآموزی برای رشته های مهندسی در دانشگاه آزاد

یک شنبه ۹ شهریور تعداد بازدید 580 دفعه

این دوره ها برای هفت رشته از جمله عمران، معماری، نقشه برداری، مکانیک، برق و …است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی: دوره های باز آموزی رشته های مهندسی به زودی در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی می شود، به گفته وی، این دوره ها برای هفت رشته از جمله عمران، معماری، نقشه برداری، مکانیک، برق و …است.


به گزارش 3گام به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در جلسه با نمایندگان تام الاختیار در هیأت امناهای استانی، گفت: پیش از این در دانشگاه آزاد اسلامی نزدیک به یک میلیون تقاضا برای برگزاری بازآموزی رشته های مهندسی وجود داشت.

وی با تأکید بر اینکه این تصمیم با اقبال نظام مهندسی مواجه شد، گفت: زمان تشکیل کلاس های این دوره در نوبت بعدازظهر خواهد بود و در پایان این دوره ها یک گواهینامه صادر می شود که مورد تأیید نظام مهندسی است.

میرزاده با تأکید بر اینکه این دوره ها اقدامی مثبت در جهت درآمد زایی دانشگاه محسوب می شود، خاطر نشان کرد: برگزاری این دوره ها مشارکت در توسعه ملی نیز محسوب می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه برگزاری دوره باز آموزی رشته مهندسی برای اولین بار در دانشگاه آزاد راه اندازی می شود، گفت: این موضوع در ابتدای کار از استان تهران آغاز می شود و سپس به سایر استان ها توسعه داده می شود.

عباسعلی نورا دبیر ستاد هماهنگی نمایندگان تام الاختیار در هیأت های امنای استانی با بیان اینکه در جلسه نمایندگان تام الاختیار بحث تجمیع واحدها و انتقال رشته های تجمیع شده به شهرستان ها مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در این جلسه مصوب شد که با مصوبه کمیسیون گسترش استانی، برخی از رشته های حاصل از تجمیع را به شهرستان هایی که قابلیت اجرا داشته باشند منتقل کرد.

وی با تأکید بر بهره مندی از اعضای هیأت علمی در تصویب رشته ها، اظهار کرد: طبق توافقنامه ای که بین دانشگاه آزاد و وزارت علوم وجود دارد، می توان از اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی که در یک بعد مسافتی ۱۵۰ کیلومتری هستند در تصویب رشته ها، بهره مند شد، البته این موضوع در صورتی امکانپذیر است که آن رشته در دانشگاهشان دایر نباشد.

وی با تأکید بر توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: این امر یکی از دستاوردهای بسیار مهم دانشگاه آزاد است که بر اساس آن می توانیم فرآیند کاهشی تولید علم که در دوسال پایانی دولت دهم وجود داشت، را جبران کنیم.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc