افزودن سبک زندگی به سرفصل دروس دانشگاه علمی کاربردی

یک شنبه ۹ شهریور تعداد بازدید 871 دفعه

رییس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان خبر افزایش رشته های تحصیلی از 165 رشته به 177 رشته را اعلام کرد.

رییس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان گلستان خبر افزایش رشته های تحصیلی از 165 رشته به 177 رشته را اعلام کرد.
دکتر برزعلی اظهار کرد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان، 107 رشته کاردانی و 70 رشته کاردانی به کارشناسی وجود دارد که از علاقمندان در رشته های مختلف ثبت نام به عمل می‌آید.

وی با اشاره به راهبردهای مقام معظم رهبری در حوزه دانش و اشتغال، اذعان داشت: بنیان دانشگاه جامع علمی کاربردی بر اساس آموزشهای مهارت محور در جهت ترویج و تقویت فرهنگ کارآفرینی، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار با استفاده از توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان، کاهش نرخ بیکاری و بهره وری از استعدادهای داخلی بوده و لازم است در جهت انجام این رسالت با آینده نگری در سطح ملی تمام تلاش خود را داشته باشیم.

وی با اشاره به حضور خود در این دانشگاه از اردیبهشت ماه، افزود: پیگیری ارتقای کمی و کیفی رشته های تحصیلی در جهت آمایش سرزمینی با هماهنگی دستگاههای اجرایی استان برای نهادینه کردن رشته های بومی متناسب نیازهای جامعه و تشکیل شورای مشورتی برای جذب مشارکت بانوان در فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی، برخی از اقدامات انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست کلی استان برای توسعه اقدامات الکترونیک، دانشگاه جامع علمی کاربردی با در اختیار داشتن مدرسین و دانشجویان رشته مهندسی فناوری اطلاعات، توانمندی بالقوه ای برای رسیدن به نقطه هدف خواهد داشت.

برگزاری کارگاه های آموزشی پیشگری از اعتیاد، جنگ نرم و اقتصاد مقاومتی، موافقت جهت اجرای همایش ملی مشاوران برتر مراکز آموزش علمی کاربردی سراسر کشور به میزبانی استان گلستان که در آذرماه برگزارمی‌شود، تقویت هیات‌های مذهبی دانشجویی، برگزاری نماز جماعت در مراکز بیشتر از 1200نفر دانشجو، راه اندازی کانون مشاوره در مراکز بیشتر از 300 دانشجو، تشکیل کانونهای فرهنگی، انجمن‌های علمی دانشجویی، پایگاههای بسیج دانشجویی و پیگیری جهت قرار دادن سبک زندگی در سرفصل دروس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از دیگر اقدامات در سال 93 بود که برزعلی بیان کرد.

وی درخصوص فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در دانشگاه علمی کاربردی گفت: با توجه به شاغل بودن اکثر دانشجویان این دانشگاه تلاش ما برآن بوده تا با روش‌های مختلف مشارکت بیشتر دانشجویان را داشته باشیم. با این حال پیش بینی می شود با استفاده از امکانات مجازی این مشارکت به درصد مطلوب تری برسد. همچنین در سال جاری با توافقاتی که با سازمان اوقاف و امورخیریه و سازمان تبلیغات اسلامی صورت گرفته فعالیتهای فرهنگی و قرآنی شایسته ای در مراکز انجام خواهد شد.

وی در مورد بحث کیفی سازی خروجی های مراکز علمی کاربردی راهکار نظارت و ارزیابی مستمر مراکز را بهترین راهکار جهت مهارت محور شدن فارغ التحصیلان علمی کاربردی دانست.

در حاشیه این نشست خبری با حضور آقای گرزین رئیس شورای شهر گرگان، تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و شورای شهر گرگان به امضای طرفین رسید.

رئیس شورای شهر گرگان گفت: این تفاهم نامه نقطه عطفی است جهت ایجاد ارتباط تنگاتنگ مدیریت شهری با مراکز علمی و دانشگاهی که امیدواریم در سطح عمل نیز به نتایج مفیدی نایل شویم

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc