توصیه های دانشگاه آزاد اسلامی به داوطلبان پذیرش های کارشناسی ناپیوسته

پنج شنبه ۳۰ مرداد تعداد بازدید 1037 دفعه

داوطلبان کارشناسی ناپیوسته با آزمون فقط رشته هایی را انتخاب کنند که دانشگاه آزاد اسلامی آنها را در واحدهای دانشگاهی ارائه داده است. بنابراین، داوطلبان توجه داشته باشند که قبل از تهیه کارت اعتباری رشته مورد علاقه خود را در سایت www.azmoon.org مشاهده کنند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی توصیه هایی را درباره ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته، اعلام کرد.

به گزارش 3گام به نقل از خبرگزاری مهر، مجتبی علوی فاضل، گفت: داوطلبان کارشناسی ناپیوسته با آزمون فقط رشته های مندرج در دفترچه را انتخاب کنند. وی ادامه داد: داوطلبان کارشناسی ناپیوسته با آزمون فقط رشته هایی را انتخاب کنند که دانشگاه آزاد اسلامی آنها را در واحدهای دانشگاهی ارائه داده است. بنابراین، داوطلبان توجه داشته باشند که قبل از تهیه کارت اعتباری رشته مورد علاقه خود را در سایت www.azmoon.org مشاهده کنند.

علوی فاضل اظهار داشت: این رشته ها شامل اتاق عمل، ساخت پروتز دندانی، مامایی، علوم آزمایشگاهی، بهداشت عمومی، مهندسی بهداشت محیط، هوشبری، علمی کاربردی حسابداری، مهندسی تکنولوژی الکترونیک، مهندسی تکنولوژی برق-قدرت، مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر، علمی کاربردی معماری است.

رئیس مرکز آزمون در مورد شرایط انتخاب رشته داوطلبانی که در آزمون سراسری و کارشناسی ناپیوسته ۹۳ شرکت کرده اند، گفت: این دسته از داوطلبان می توانند صرفاً در مجموعه ای که آزمون داده اند در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کنند. ضمن اینکه امکان ویرایش پس از تأیید نهایی ثبت نام و دریافت کد رهگیری وجود ندارد.

علوی فاضل تأکید کرد: در مورد رشته های بدون آزمون هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و داوطلبان می توانند در صورت تمایل در یک یا حتی چند مجموعه بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی خود انتخاب رشته کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شرط بومی گزینی در ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، اظهار داشت: برای نخستین بار دانشگاه برای رفاه عموم داوطلبان گزینش بومی را حذف کرده به جز پزشکی واحد زاهدان که همچنان مختص داوطلبان استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و هرمزگان محسوب می شود. داوطلبان می توانند در هر نقطه ای از کشور که علاقه مند هستند رشته/محل های خود را انتخاب و در سایت ثبت نام کنند.

علوی فاضل در مورد نقش جنسیت در پذیرش، خاطرنشان کرد: ثبت نام در اکثر رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هم برای زنان و هم مردان بلامانع است اما برخی از رشته ها دارای پذیرش تک جنسیتی هستند که داوطلبان لازم است به آنها توجه داشته باشند.

وی در ادامه افزود: داوطلبان در نظر داشته باشند در واحد فلاورجان تمام رشته ها پذیرش برای زنان و کلیه رشته های واحد شهرمجلسی برای مردان پذیرش دارد. ضمن اینکه رشته مهندسی دریا- دریانوردی، مدیریت و کمیسر دریایی و مهندسی کشتی (موتور) در واحد جزیره خارک و ناوبری واحد بندر گناوه فقط از میان مردان پذیرش می کند و رشته مامایی صرفاً زنان را پذیرش خواهد کرد. رعایت شرط تجانس رشته برای کاردانی پیوسته ضروری است.

معاون دانشگاه در مورد رعایت شرط تجانس رشته در ثبت نام کاردانی پیوسته بدون آزمون، گفت: داوطلبان این مقطع لازم است بین رشته انتخابی خود در دانشگاه و رشته تحصیلی دوران هنرستان و دبیرستان تجانس را رعایت کنند بنابراین امکان ثبت نام در سایر رشته ها (نامتجانس) را نداشته مگر آنکه علاقه مند ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی باشند، از این قاعده مستثنی هستند.

وی تأکید کرد: برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته بدون آزمون، هر داوطلب می تواند یک رشته/محل را انتخاب و پس از ثبت نام در سایت www.azmoon.org از روز هشتم شهریور ماه با در دست داشتن پرینت ثبت نام به واحد مربوطه مراجعه کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc