برگزاری دوره‌های بازآموزی کوتاه مدت برای فارغ‌التحصیلان

دو شنبه ۲۰ مرداد تعداد بازدید 604 دفعه

اساسنامه سازمان سما، ساختار تشکیلاتی معاونت آزمون و ساختار تشکیلاتی سازمانی مرکز آموزش های کوتاه مدت کاربردی از جمله مواردی بود که در جلسه کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و سایر اعضا بررسی شد.

اساسنامه سازمان سما، ساختار تشکیلاتی معاونت آزمون و ساختار تشکیلاتی سازمانی مرکز آموزش های کوتاه مدت کاربردی از جمله مواردی بود که در جلسه کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر میرزاده و سایر اعضا بررسی شد.
به گزارش 3گام به نقل از سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دکتر میرزاده در این جلسه از کامل شدن اتوماسیون اداری دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و اظهار داشت: ظرف مدت سه ماه آینده امکان برقراری ارتباط میان سازمان مرکزی و 470 واحد دانشگاه آزاد از طریق اتوماسیون اداری فراهم می شود که تکمیل اتوماسیون اداری و ایجاد شبکه سراسری اتوماسیون اداری زمینه ساز انجام فعالیت‌های دانشگاه برپایه فناوری اطلاعات می‌شود.
وی این اقدام را دستاورد بزرگی در فعالیت‌های دانشگاه آزاد برشمرد و خاطرنشان کرد: این اقدام قطعاً تأثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ها خواهد داشت، چرا که در حال حاضر85 درصد از هزینه‌های دانشگاه شامل حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیأت علمی می‌شود و تنها 15 درصد از درآمدهای دانشگاه به امور توسعه‌ای اختصاص می‌یابد.

ایجاد دوره‌های کوتاه مدت بازآموزی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد
وی همچنین در ادامه وجود پنج میلیون نفر از فارغ التحصیل دانشگاه آزاد را فرصتی بزرگ برای دانشگاه دانست و افزود: ایجاد دوره‌های کوتاه مدت بازآموزی فارغ التحصیلان در رشته‌هایی مانند فنی و مهندسی از مواردی است که می‌توان برای آن برنامه ریزی کرد.
میرزاده با بیان اینکه بازآموزی دوره‌های پزشکی به امری عادی برای فارغ التحصیلان این رشته‌ها تبدیل شده است، اظهارکرد: دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری سازمان نظام مهندسی می تواند دوره‌های کوتاه مدت برای بروز شدن مهندسان به ویژه فارغ التحصیلان رشته عمران و معماری برگزار کرده و با ارائه گواهی به آنان گامی در راستای ارتقای دانش فارغ التحصیلان داشته باشد.

ضرورت تغییر در اساسنامه سازمان سما
رییس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با اشاره به ضرورت تغییر در اساسنامه سازمان سما، گفت: اساسنامه سازمان سما در سال 1370 تنظیم شده بود که با گسترش فعالیت‌های امروز آن تطابق ندارد.
وی افزود: معتقدم رشد و توسعه کیفی سازمان سما تحول کیفی بزرگی در زمینه آموزش‌های مهارت محوری کشور ایجاد خواهد کرد.
مهندس محمد ابریشمی نیا معاون اداری مالی دانشگاه آزاد نیز در این جلسه از تغییر در میزان دستمزد کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: دستمزد کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد در کوتاه مدت از طریق افزایش میزان اضافه حقوق، افزایش خواهد یافت.

برگزاری دوره‌های آمادگی آیلتس و تافل توسط مرکز آزمون
گفتنی است در این جلسه ساختار واحد الکترونیک دانشگاه آزاد و نحوه ادامه فعالیت آن توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفت که تصویب ساختار آن به جلسه آینده موکول شد.
همچنین دکتر مجتبی علوی فاضل رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، در این جلسه از اخذ مجوز برای برگزاری کلاس‌های آمادگی آیلتس و تافل توسط این مرکز خبر داد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc