افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه آزاد رشت

یک شنبه ۱۹ مرداد تعداد بازدید 1130 دفعه

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: برای سال تحصیلی جدید 46 رشته کارشناسی ارشد و 15 رشته دکتری به رشته های دانشگاه آزاد واحد رشت اضافه شده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: برای سال تحصیلی جدید 46 رشته کارشناسی ارشد و 15 رشته دکتری به رشته های دانشگاه آزاد واحد رشت اضافه شده است.

به گزارش اخبار دانشگاهی 3گام به نقل از ایسنا- منطقه گیلان، دکترعلیرضا امیرتیموری در نشست تجلیل از خبرنگاران استان گیلان ضمن تبریک این روز و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار کرد: روز خبرنگار فرصت مناسبی برای تجلیل و یادآوری زحمات این قشر پرتلاش است.

وی با اشاره به حساسیت‌های حرفه خبرنگاری گفت: خبرنگاران با حفظ امانت در مخابره اخبار مزد به حق خود را دریافت می کنند.

افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در ادامه با اشاره به برنامه‌های اجرا شده طی سه ماه تصدی خود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: برای سال تحصیلی جدید 46 رشته کارشناسی ارشد و 15 رشته دکتری به رشته‌های دانشگاه آزاد واحد رشت اضافه شده است.

تیموری با بیان اینکه با افزایش این رشته‌ها، تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد به بیش از 50 رشته و دکتری به 19 رشته ارتقاء یافت، گفت: پیش از این دانشگاه آزاد اسلامی تنها در 2 رشته شیمی و جغرافیا در مقطع دکتری دانشجو می پذیرفت.

7 طرح دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی در دست اجراست

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت از اجرای 7 طرح دانش بنیان در این دانشگاه خبر داد و گفت: پس از کارهای تحقیقاتی این طرح ها به مرحله اجرا در خواهند آمد.

دکتر امیرتیموری با بیان اینکه این طرح ها با توجه به موقعیت جغرافیایی استان پیشنهاد شده اند، اظهار کرد: طرح‌های پیشنهادی در زمینه کشاورزی، مدیریت، فنی و ... است.

شرایط جدید ادامه تحصیل ترک‌تحصیل‌کردگان دانشگاه آزاد

وی با اشاره به شرایط جدید ادامه تحصیل ترک‌ تحصیل‌ کردگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آن دسته از دانشجویانی که به هر دلیل از ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد بازمانده‌اند طبق قانون‌های گذشته دانشگاه آزاد باید برای ادامه تحصیل مبلغی را پرداخت می کردند اما در قانون جدید دانشجویان از پرداخت این شهریه معاف هستند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: قریب به 700 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تنها در واحد رشت ترک تحصیل کردند.

کمبود ظرفیت در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

دکتر امیر تیموری کمبود ظرفیت در مقطع کارشناسی ارشد و دکتر را یکی از مشکلات پیشروی دانشجویان علاقمند به تحصیل عنوان کرد و افزود: از متقاضیان ارشد تنها 26 درصد و متقاضیان دکتری تنها 6 درصد از نیاز مخاطبان را دانشگاه‌های کشور می تواند پاسخگو باشد.

وی با تاکید بر گسترش ظرفیت در بخش تحصیلات تکمیلی گفت: در بخش کارشناسی مشکلی در باب ظرفیت پذیرش دانشجو وجود ندارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در پایان ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: مجامع بین المللی باید در حمایت از مردم غزه تدابیری اتخاذ کنند.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc