پذيرش دانشجوي دکتري مهندسي نفت در مرکز تحقيقاتي مدل سازي و شبيه سازي مخازن در واحد علوم و تحقيقات

شنبه ۴ مرداد تعداد بازدید 2046 دفعه

پذيرش دانشجوي دکتري مهندسي نفت در مرکز تحقيقاتي مدل سازي و شبيه سازي مخازن در واحد علوم و تحقيقات انجام مي‌شود.

پذيرش دانشجوي دکتري مهندسي نفت در مرکز تحقيقاتي مدل سازي و شبيه سازي مخازن در واحد علوم و تحقيقات انجام مي‌شود.
ابوالقاسم امام زاده رئيس دانشکده مهندسي نفت و گاز واحد علوم و تحقيقات از پذيرش دانشجو در مقطع دکتري مهندسي نفت در اين واحد دانشگاهي خبر داد و گفت: دانشکده مهندسي نفت و گاز واحد علوم و تحقيقات از سال آينده اقدام به راه اندازي چهار گرايش بين رشته اي اقتصاد نفت و گاز، مديريت مخازن ،حقوق نفت و گاز و تجهيزات صنعت نفت و گاز در مقطع کارشناسي ارشد مي‌کند.
وي با اشاره به اينکه واحد علوم و تحقيقات پس از دانشگاه صنعت نفت دومين دانشگاهي است که اقدام به ايجاد اين گرايش‌ها کرده است، اضافه کرد: گستردگي تجهيزات صنعت نفت و وابستگي به کشورهاي خارجي و محدوديت‌ها در خريد تجهيزات، نياز به داشتن متخصصان کارآزموده را در اين زمينه مورد توجه قرار داده است،
امامزاده افزود: مسائل حقوقي و حفظ منافع و حقوق ايران در انعقاد قراردادهاي نفتي در سطح بين المللي، داشتن کارشناساني که علاوه بر مسائل حقوق به مسائل نفتي اشراف کامل داشته باشند را ضروري کرده است.
وي با بيان اين که صنعت نفت داراي ابعاد فني و اقتصادي است و تکيه بر اقتصادي بودن نفت استخراج شده و بازاريابي فروش آن در سطح بين المللي اهميت دارد، ادامه داد: با توجه به اينکه مخازن نفتي در زير زمين واقع شده اند، اينکه چه درصدي از آنها قابليت استخراج را دارد از اهميت بسيار زيادي برخوردار است و بر همين اساس نياز به راه اندازي گرايش هاي اقتصاد نفت و مديرت مخازن نفت در واحد علوم و تحقيقات احساس شد.
وي، بعد پژوهشي در صنعت نفت را بسيار گسترده دانست و با بيان اينکه ايران حدود 60 ميدان نفتي و گازي در خشکي و دريا دارد، تصريح کرد: از آنجايي که هر ميدان نفتي داراي پيچيدگي هاي خاص خود است، نيازمند تيم هايي متخصص براي مطالعه آنها هستيم.
امام زاده افزود: براين اساس به منظور مطالعه تزريق آب و گاز متناوب در يکي از مخازن کشور پيشنهادهايي در دست آماده سازي است که در صورت تصويب درآمدي بالغ بر 80 ميليارد ريال براي واحد علوم و تحقيقات خواهد داشت. علاوه بر آن بسياري از پايان نامه هاي ارشد و دکتري را مي توان بر اين اساس تعريف کرد.
رئيس دانشکده نفت و گاز واحد علوم و تحقيقات، گفت: ايجاد دانش فني و زمينه توليد مواد مربوط به سيالات حفاري و حلال‌هاي نفتي از جمله برنامه‌هايي است که در دانشکده مهندسي نفت و گاز واحد علوم و تحقيقات به طور جدي پيگيري مي‌شود.
وي به جمع آوري و دفع پسماندهاي حاصل از حفاري اشاره کرد و افزود: جمع آوري و دفع پسماندهاي حاصل از حفاري از معضلات صنعت نفت است که نيازمند تکنولوژي بالايي است، باتوجه به دانش فني و امکانات دانشکده مهندسي نفت و گاز واحد علوم و تحقيقات در اين زمينه، اين واحد دانشگاهي علاقمند است در اين زمینه نيز در قالب ارائه خدمات حفاري فعاليت داشته باشد.
امام زاده از همکاري همه جانبه با پژوهشگاه‌هاي صنايع بالادستي و پايين دستي صنعت نفت خبر داد و اظهار داشت: در حال تهيه دو پيشنهاد ايجاد مرکز تحقيقاتي ازدياد برداشت از مخازن نفت و گاز و مرکز مدل سازي و شبيه سازي مخازن هستيم.
وي ادامه داد: مرکز تحقيقاتي ازدياد برداشت از مخازن نفت و گاز به منظور افزايش برداشت از مخازن و مرکز تحقيقات مدل سازي و شبيه سازي مخازن به منظور آموزش دانشجويان دانشکده نفت و گاز واحد علوم و تحقيقات با همکاري شرکت‌هاي نفتي و پژوهشگاه هاي صنايع بالادستي و پايين دستي صنعت نفت انجام خواهد شد.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc