اخذ مجوز فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در کامیاران

چهار شنبه ۱ مرداد تعداد بازدید 2123 دفعه

گستره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از افراد بی‌سواد تا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از اخذ مجوز فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در شهرستان‌ کامیاران خبر داد.

سید جمیل احمدی از اخذ مجوز فعالیت دانشگاه علمی کاربردی در کامیاران خبر داد و اظهار کرد: گستره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از افراد بی‌سواد تا فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است.

به گفته وی، در حال حاضر کردستان یکی از استان‌های پیشتاز در ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به اقشار مختلف جامعه است و آموزش‌های نوین در زمینه ممیزی انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر در این استان ارائه می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی کاربردی شهرستان کامیاران با پذیرش دانشجو در رشته‌های کاردان فنی مکانیک "ماشین ابزار"، کاردان فنی جوشکاری، کاردان فنی ابزار دقیق و کاردان فنی برق صنعتی از مهر ماه سال‌جاری دانشجو می‌پذیرد.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان افزود: با عنایت به این که در شهرستان کامیاران هیچ گونه مرکز علمی کاربردی فعالیت ندارد و با توجه به ظرفیت‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان، اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص و ارتقاء سطح دانش و مهارت جوانان، با پیگیری‌های مستمر موفق به کسب مجوز احداث مرکز علمی کاربردی در این شهرستان شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای سردار شهید ورمقانی سنندج و فعالیت آن اظهار کرد: دانشگاه‌های علمی کاربردی شهرستان کامیاران دومین دانشگاهی است که از سوی این اداره‌کل راه‌اندازی می‌شود و امیدواریم بستری برای ارتقا و گسترش بیش از پیش این آموزش‌ها در سطح استان باشد.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دانشگاه‌های علمی کاربردی در رشته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز و ظرفیت هر شهرستان را در دستور کار قرار داده‌ای و امیدواریم هر چه زودتر شاهد تحقق این مهم در سایر شهرستان‌ها نیز باشیم.

نظرات این مطلب

افزودن نظر جدید

شما هم نظرتان را در مورد این مطلب بگویید.

تصویر فرد
CaptchaMvc